TÜRKİYE - RUSSIA BUSINESS COUNCIL

Rusya Federasyonu’ndan İşbirliği Teklifleri

Rusya Federasyonu’nun Türkiye’deki Ticaret Mümessilliği aracılığıyla Kurulumuza iletilen işbirliği teklifleri, bölge ve sektörel tanıtım bilgileri aşağıda sunulmaktadır:

-Hava fotoğrafçılığı ve video çekiminde kullanılan sabit kanatlı ve döner kanatlı insansız  uçak tipleri üreten FİNCO LLC firmasının tanıtım yazısı ve sunumuna http://www.deik.org.tr/ Contents/FileAction/5862 ve http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5863 adresli bağlantılardan ulaşılabilmektedir.

-Novorossiysk’te yerleşik kapıdan kapıya konteyner taşımacılığı, gümrük hizmetleri, Rusya içi nakliye ve depolama hizmetleri vermekte olan NOVOTRANS YUG firmasının tanıtım sunumuna http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5864 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Krasnoyarsk bölgesinde yerleşik, “WEDGE-LOCK®” marka adı ile madencilik alanında kullanılmak üzere sıkıştırma teknolojisi geliştiren 53 Ltd. firmasının tanıtım yazısına http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5865 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-TROİTSK kağıt fabrikasının web sitesine http://tbf.ru/eng/ adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Alman “NRGroup” iştirakı olan, merkezi elektrik sistemleri üreten BIOTEC firmasının tanıtım yazısı ve sunumuna http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5866 ve http://www.deik.org.tr/Contents/ FileAction/5867 adresli bağlantılardan ulaşılabilmektedir.

-Organik gübre üretimi alanında faaliyet gösteren TORFPROM firmasının işbirliği ve tanıtım bilgisine http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5868, http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5869 ve http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5870 adresli bağlantılardan ulaşılabilmektedir.

-Çeboksarı şehrinde yerleşik dozer ve ekskavatörler için yürüyen aksam parçaları üretimi yapan CHAZ fabrikasının tanıtım yazısı ve ürün kataloğuna http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5871 ve http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5872 adresli bağlantılardan ulaşılmaktadır.

-Volgograd’da faaliyet gösteren YUGZHELDORMASH fabrikasının tanıtım yazısı ve sunumuna http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5873 ve http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5874 adresli bağlantılardan ulaşılabilmektedir.

-Yeni teknolojiler kullanılarak kendi markaları ile içme suyu üreten Astrahan şehrinde yerleşik NANOAQUA firmasının işbirliği teklifini içeren yazısına http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5875 adresli bağlantıdan, tanıtım sunumuna ise http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5877  bağlantısından ulaşılabilmektedir.

-Leningrad Bölgesinde mevcut iş ve yatırım ortamı sunumuna http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5880 , anılan bölgede bulunan Kola Sanayi Parkının tanıtımına ise http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5881 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Tula bölgesinde yerleşik olup, inşaat malzemeleri alanında faaliyet gösteren ve kendi patentlerini geliştiren ARMASTEK firmasının genel tanıtımına http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5882, ayrıca ürün tanıtımına http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/5883 adresli bağlantılardan ulaşılabilmektedir.

-Alüminyum doğrama profil üretimi yapan ALTEK firmasının tanıtımına http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6357 adresli bağlantıdan ulaşılmakta olup, ayrıntılı bilgi için firmanın http://altek.su/index.php/en/ adresli web sayfası ziyaret edilebilir.

-Tyumen bölgesinde yerleşik Yalutorovskiy et fabrikasının tanıtımına http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6358 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Endüstriyel liyosel elyaf ve filament iplik üretimi yapan ELBRUS firmasının tanıtım ve işbirliği yazısınahttp://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6359 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-“Sinara Transport Machines” firmasının tanıtım dosyasına http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6360 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Çelik demir alanında üretim yapan Nijniy Tagil şehrinde yerleşik FERROSPLAV firmasının tanıtımına http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6361 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Türkiye’ye tıp malzemeleri satmak isteyen KANONFARMA firmasına http://www.canonpharma.ru /en/ adresli web sayfasından ulaşılabilmektedir.

-Veterinerlik ilaç ve sarf malzemeleri üretimi ile iştigal eden BELFARMAKOM firmasının tanıtım dosyasına http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6362 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Kozmetik malzemeleri üreticisi TEANA firmasının bilgilerine http://www.teana-team.ru/eng/ adresli web sayfasından ulaşılabilmektedir.

Yukarıda bahsedilen firma ve kurumlarla işbirliği yapmak isteyen üyelerimizin doğrudan bağlantı kurmaları veya RF Ticaret Mümessilliğine (Ankara ofis: tel. 0312- 425 20 90, 425 46 90, e-posta: trade.ankara@yandex.ru / İstanbul ofis: tel. 0212-244 35 87 / e-posta: rustradeist@yandex.ru ) başvurmaları gerekmektedir.

Ayrıca, münferit şekilde Kurulumuza iletilen işbirliği teklifleri aşağıda sunulmaktadır:

-SOYUZSNAB şirketler grubu, süt ve süt ürünleri alanında faaliyet gösteren Türk firmaları ile işbirliği kurmak istemektedir. Ayrıntılı bilgi için http://www.ssnab.ru/ web sayfası ziyaret edilebilir veya aşağıdaki irtibatlardan firma yetkilisine ulaşılabilmektedir:

Natalya Polyakova, Pazarlama ve Reklam Departmanı Müdürü
Tel.: +7 (495) 937-87-73, dah.7168
e-posta: polyakova.na@ssnab.ru

-Tataristan’da Alabuga Özel Ekonomik Bölgesinde faaliyet gösteren POLİMATİZ firması, geniş yelpazede inşaat malzemeleri üretmektedir. Firmanın Türkçe tanıtım sunumuna http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6363 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Tataristan’da yerleşik ÇELNI Sanayi Parkı’nın Türkçe sunumuna http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6364 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

-Moskova’da bulunan LIDINGS hukuk danışmanlık firmasının Türkçe tanıtım dosyasına http://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6365 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

Türkiye-Rusya İş Forumu Sonuç Raporu, Antalya, 22 Nisan 2015

T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci ve Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakanı Sayın Aleksey Ulyukayev’in katılımlarıyla 22 Nisan 2015 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilen Türkiye – Rusya İş Forumu’na ilişkin sonuç raporu ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

Other Business Councils