FERİT F. ŞAHENK

Doğuş Grubu ve Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanıdır. Garanti Yatırım'ın Kuruculuğu ve Başkan Yardımcılığı, Doğuş Holding CEO'luğu ve Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.  Dünya Ekonomik Forumu ve Medeniyetler İttifakı İnisiyatifi içerisinde aktif bir üye olarak yer almaktadır. Ayrıca Massachusetts Institute of Technology (MIT) Sloan School of Management Avrupa, Ortadoğu, Güney Asya ve Afrika Bölgesel Yürütme Kurulu; London School of Economics (LSE) Orta Doğu Merkezi Danışma Kurulu ve Endeavor Türkiye Etkin Girişimci Destekleme Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. 

Ferit F. Şahenk ayrıca, geçmişte DEİK İcra Kurulu Üyeliği, DEİK/Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanlığı, DEİK/Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri İş Konseyi Başkan Vekilliği ve DEİK/Türkiye-Yunanistan İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği ve DEİK/Türkiye-ABD İş Konseyi Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

Ferit F. Şahenk Boston College Pazarlama ve İnsan Kaynakları Bölümü ve Harvard Business School "Owner/President" Yönetici Programı mezunudur.