MUZAFFER ÇİLEK

1960 Bursa doğumlu Muzaffer Çilek, henüz çocuk yaşlarda iş hayatına atılmıştır.

1996 yılında, mobilya sektöründe "çocuklara özel mobilya üretimi " ile Türkiye'de ve dünyanın pek çok ülkesinde tanınmış bir marka olan Çilek'i kurmuştur.

Dünya Bankası tarafından "globalleşen Türk markaları" arasında örnek gösterilen Çilek,

AB ülkelerinde tanınmış "genç odası" markası "CS Schmalmöbel 1986 Germany"i satın alarak bünyesine katmıştır.

Türk mobilya sektörüne öncülük eden MOSDER'in kurucu üyeleri arasında yer almış ve ilk dönem başkanlığını yapmıştır.

Açlık sınırındaki dünya çocuklarını desteklemek için gıda bankacılığı sistemi ile çalışmalarını yürüten Çilek Vakfını kurmuş, çocuklarla ilgili projelerde aktif olarak yer almıştır.

Bosna Hersek'te enerji, tarım, inşaat ve turizm alanlarında farklı yatırımlar yapan Muzaffer Çilek, 2010 yılında BİGMEV vakfını kurmuştur.

Bosna-Hersek ile ilgili ülkeler arasında ekonomik, kültürel ve bilimsel çalışmaları dostluk çerçevesinde geliştirmek amacıyla bu vakfı kuran Çilek, Alija İzetbegoviç Vakfının da kurucusu ve yönetim kurulu üyesi olmuştur.

2010 yılında Bosna-Hersek'in Türkiye F. Konsolosluğu görevine, 01 Nisan 2015 kararnamesi ile Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Bakir İzetbegovic'e resmi danışman olarak atanmıştır.

2015 yılından beri Türkiye – Bosna Hersek İş Konseyi Başkanlığı görevini yürütmekte olan Çilek, 25 Ocak 2020 DEİK Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.