SELÇUK AKAT

Selçuk AKAT, ADCO Petrol şirketinin sahibi ve yönetim kurulu başkanıdır. Firmanın geçmişi 1977 yılına dayanmakta olup, iki kuşaktır devam eden ve tecrübesi petrol ve gaz endüstrisine dayanan bir firmadır.

Selçuk AKAT, Southeastern Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi tahsili gördü. Mezun olduğu 1995 yılından itibaren grup şirketlerinde kimya, dış ticaret, inşaat, petrol ve gaz alanında birçok farklı projede yer aldı. 3 yıl Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yaşadı. SOCAR ile müşterek müessese olan Azturqaz şirketinde görev aldı. Daha sonra, Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Şirketi (BTC Co) için yapılan EDDF projesinde ve Irak Petrol Bakanlığı için yapılan Khurmala Dome Petrol Sahası Geliştirme Projesi'nde çalıştı.

Selçuk AKAT, 2008 yılından bu yana Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nda aktif olarak çalışmaktadır. Ekim 2015'den bu yana DEİK Türkiye – Azerbaycan İş Konseyi Başkanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda 2016 Aralık ayından itibaren Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın iş konseyinde Türkiye temsilcisi ve 25. dönem başkanıdır.