TÜRKİYE - BURUNDİ İŞ KONSEYİ

BURUNDİ İŞ HEYETİ İLE YUVARLAK MASA TOPLANTISI

BURUNDİ İŞ HEYETİ İLE YUVARLAK MASA TOPLANTISI

DEİK ve MÜSİAD işbirliğinde gerçekleştirilen toplantı  Burundi Ankara Büyükelçisi Joel NKURABAGAYA, DEİK Türkiye- Burundi İş Konseyi Başkanı Abdurrahman Uzun ve Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Konuşmasında Büyükelçi Sn. NKURABAGAYA, Burundi'nin jeo-stratejik konumu itibariyle Afrika'da önemli bir ülke olduğunu ve Burundi'de iş yapan bir firmanın diğer Afrika ülkeleri pazarlarına da rahatça sirayet edebileceklerini ifade etti. Bununla birlikte Türk yatırımcıya verilen ayrıcalıklı öneme dikkat çekti. Hâlihazırda Türkiye ile 11 iş birliği anlaşmasına imza atıldığı ve DEİK İş Konseyinin bu anlaşmalar içerisinde yer aldığını ifade etti.

Konuşmasında, İş Konseyi Başkanı Abdurrahman Uzun, 2017 yılında kurulan iş konseyinin faaliyetlerini hızlandırarak devam ettirdiğini arttırdı. Bu bağlamda 10-11 Ekim 2018 tarihleri arasında İkincisi gerçekleştirilen Türkiye- Afrika İş Forumunun ikili ilişkilerin artırılması için bir  fırsat olduğunu dile getirdi.

Toplantı  gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

BURUNDİ HEYETİ İLE AKŞAM YEMEĞİ

BURUNDİ HEYETİ İLE AKŞAM YEMEĞİ

Gerçekleştirilen akşam yemeğine Burundi Ankara Büyükelçisi, Türkiye-Burundi İş Konseyi Başkanı Abdurrahman Uzun katılım göstermiştir. Yemeğe katılım gösteren iş konseyi üyeleri iki ülke arasında var olan ekonomik ve ticari ilişkileri Burundili iş insanları ile değerlendirme imkanı elde etmiştir.

Gerçekleştirilen akşam yemeği Burundi Ankara Büyükelçisi Joel NKURABAGAYA'nın iş konseyi başkanına ve iş konseyine teşekkürleri ile sona erdi.

BURUNDİ HEYETİ İLE FİRMA ZİYARETLERİ

BURUNDİ HEYETİ İLE FİRMA ZİYARETLERİ

2 Temmuz 2018 tarihinde Burundili iş insanları ve Burundi Ankara Büyükelçisi Joel NKURABAGAYA'nın da teşrifiyle firma ziyaretlerinde bulunulmuştur. Bu kapsamda Ayes Çelik ve Karmod firmaları ziyaret edilmiştir.

Diğer İş Konseyleri