ÇAD BAŞBAKANI’NIN ZIYARETI ÇERÇEVESINDE TÜRKİYE-ÇAD İŞ FORUMU, 18 ARALIK 2014, İSTANBUL

T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan aldığımız yazıya istinaden, Çad Başbakanı Kalzeube Payimi Deubet, 15-18 Aralık 2014 tarihleri arasında ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir. Bu ziyaret vesilesiyle 18 Aralık 2014 Perşembe günü, Ceylan Intercontinental Oteli Dolmabahçe Salonu’nda, 09.00-10.30 saatleri arasında T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin katılımıyla kahvaltılı Türkiye-Çad İş Forumu düzenlenecektir.

Derin tarihi ve kültürel bağlarımız olan Çad’da siyasi ve ekonomik istikrar mevcuttur. Bu yapısıyla Çad, kuvvetli iş ve yatırım imkanları sunan bir ülke konumundadır. Petrol, uranyum, natron, kaolin gibi zengin doğal kaynaklara sahip olan ülke, aynı zamanda inşaat, gıda, ziraat ve hayvancılık başta olmak üzere, birçok alanda iş adamlarımıza cazip işbirliği fırsatları sunmaktadır. Ayrıca, ülkemiz ile Çad’ın Başkenti N’Djamena arasında doğrudan THY uçak seferleri mevcut olup, bu ülkede Büyükelçiliğimiz de faaliyet göstermektedir. Söz konusu İş Forumu, iki ülke arasında mevcut işbirliği potansiyelini ileriye taşımak, ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmek ve özellikle altyapı ve inşaat sektörlerindeki elverişli imkanları yakından değerlendirmek adına büyük önem taşımaktadır.

Bu bağlamda, anılan Foruma katılımınızı diler, katılımınıza ilişkin teyitlerin 17 Aralık 2014 Çarşamba günü mesai bitimine kadar ekteki form aracılığıyla DEİK’e (Sena Ağırgün; Tel. 0212 3395070 ; e-posta: sagirgun@deik.org.tr) iletilmesini rica ederim.