GÜNCELLEME-AFRIKA KALKINMA BANKASI VE AFRIKA 50 YATIRIM FONU PROJELERI VE İŞ FIRSATLARI SEMINERI, 28 OCAK 2016, ISTANBUL

T.C. Hazine Müsteşarlığı koordinasyonunda DEİK ve Afrika Kalkınma Bankası (AfKB) işbirliğiyle, 28 Ocak 2016 Perşembe günü 09.30-16.00 saatleri arasında, İstanbul Wyndham Grand Levent Otel ’de “Afrika Kalkınma Bankası ve Afrika 50 Yatırım Fonu Projeleri ve İş Fırsatları” konulu bir seminer düzenlenecektir. 

Afrika Kalkınma Bankası, Afrika Kalkınma Fonu ve Nijerya Güven Fonu tarafından oluşturulan Afrika Kalkınma Bankası Grubu’nun, 53’ü Afrika’dan ve 25’i kıta dışından olmak üzere toplam 78 üyesi bulunmaktadır. Grup, üye ülkeler arasında ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak amacıyla kredi vererek, kalkınma projeleri ve programlarının hazırlanması ve uygulanması için teknik yardım sağlamaktadır.

Türkiye, 2013 yılından beri Afrika ile ticari ve ekonomik ilişkilerin güçlendirmesine imkân sağlayacak olan Afrika Kalkınma Bankası Grubu’nun üyesidir. Söz konusu üyelikle birlikte Türk şirketleri, kıta ülkelerinde, kurum tarafından finanse edilen projelerin ihalelerine katılabilecek ve yeni iş imkanları bulacaktır.

Program kapsamında, uzmanlar  farklı sektörler için  Afrika 50 yatırım fonu projeleri ve Afrika Kalkınma Bankası hakkında bilgilendirme yapacak ve firmalarımızla birebir görüşmelerde bulunacaklardır.

Bu bilgiler ışığında anılan seminere katılmak isteyen üyelerimizin, http://portal.deik.org.tr/Katilim Formu/131/6087 bağlantısında yer alan katılım formunu doldurmaları rica olunur.

Katılım Koşulları:

Katılım ücretsizdir.