DEİK KOORDINASYONUNDA 4 MART 2015 TARIHINDE, KENYA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇISI KIEMA KILONZA’NIN KATILIMIYLA ÇALIŞMA YEMEĞI GERÇEKLEŞTIRILDI.

DEİK Koordinasyonunda 4 Mart 2015 tarihinde HolidayInn Airport Oteli’nde 10.30-14.00 saatleri arasında Kenya’nın Ankara Büyükelçisi Kiema Kilonza’nın katılımıyla çalışma yemeği gerçekleştirildi.

Sağlık, inşaat, mobilya, enerji, madencilik ve çelik sanayi sektörlerinden yaklaşık 40 kişinin katılım sağladığı toplantının açılış konuşmasında Türkiye-Kenya İş Konseyi Başkanı Dr. Ali Nahit Bozatlı, DEİK’i katılımcılara anlatıktan sonra Türkiye-Kenya İş Konseyi olarak iki ülke arasındaki ticaret hacmini arttırmayı amaçladıklarını kaydetti. 2014 yılında Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta’nın Türkiye’ye gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında yapılan Türkiye-Kenya İş Forumu’nun iki ülkenin işadamları/kadınları arasında iş olanaklarını keşfetme fırsatı sunduğunu, Kenya’da da bir İş Forumu düzenlemeyi hedeflediklerini söyledi.

İşadamı ve aynı zamanda siyasetçi kimliğine sahip Kenya’nın Ankara Büyükelçisi Kiema Kilonzo, Kenya’daki yatırım fırsatlarına ve  kamu-özel sektör ortaklığıyla yapılacak projelere ilişkin sunum yaptı. Sunumunda Kenya’nın demografik, sosyal ve ekonomik yapısına değin sayısal veriler paylaşan Kilonzo, Kenya’nın elverişli bir yatırım ortamına sahip olduğunu ve bunu sağlayan temel faktörleri katılımcılara aktardı. Sonrasında turizm, tarım, altyapı, üretim, inşaat, enerji, madencilik, bilgi ve iletişim teknolojisi alanındaki yatırım imkanlarını detaylı şekilde anlatarak sunumunu tamamlandı.

Sunum sonrasında soru-cevap kısmına geçildi.