ALİ KİBAR

1958 yılında Kayseri'de doğdu. İstanbul Saint Michel Lisesi'nin ardından Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'nden mezun olmuştur.

1983'te aile şirketinde aktif görevine başlamış ve Ocak 2014'de Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'na atanmıştır.  Demir ve sac, alüminyum, gıda, lojistik, otomotiv, oto yan sanayi, enerji, ürün güvenliği,  dış ticaret şirketi faaliyetlerini  de kapsayan değişik sanayi ve ticaret çalışmalarıyla birlikte, bugün itibarı ile holding bünyesindeki 25 şirkette Yönetim Kurulu Üyeliği ve/veya başkanlığı yapmaktadır.

Kore-Türk Dostluk Cemiyeti Başkanı, DEİK/Türkiye-İsviçre İş Konseyi Başkanı, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) Başkanı ve  Avrupa Alüminyum Birliği'nde Türkiye'yi temsil üyesidir. 

1999-2007 yılları arasında Kore Cumhuriyeti İstanbul Fahri Başkonsolosluğu görevinde bulunan Kibar, 23 Mayıs 2007'den beri Kore Cumhuriyeti Kayseri Fahri Başkonsolosluğu ve 4 Ekim 2011'den beri de Kazakistan Cumhuriyeti  Kocaeli Fahri Konsolosluğu görevlerini sürdürmektedir.

Genç Yönetici İşadamları Derneği ve Young Presidents' Organisation (YPO) Bosphorus Chapter kurucularından olan  Kibar, TÜSİAD  üyesi;  TÜGİAD Onur Kurulu Üyesi;  Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) , Türk Eğitim Vakfı (TEV),  Doğal Hayatı Koruma Derneği (WWF) , Acıbadem Üniversitesi  ve  Abdullah Gül  Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi;  DEIK Üyesi, Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) ve Kibar Eğitim Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca değişik sosyal yardım kuruluşlarında çeşitli faaliyetler göstermektedir.

Fransızca ve İngilizce bilen Kibar, 5 Ekim 2010'da  Kore Hükümeti tarafından "Korean Moran Order of  Civil Merit" üstün hizmet madalyası ile ödüllendirilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.