ANKARA'DA DÜZENLENEN MENFUR SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

ANKARA'DA DÜZENLENEN MENFUR SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Milletimizin birlik ve beraberliğini, ülkemizin demokratik düzenini ve insanlarımızın yıllardır birlikte kardeşçe yaşama hakkını doğrudan hedef alan, güzel ülkemizin Başkenti Ankara'da meydana gelen menfur terör saldırısını tüm kalbimizle lanetliyoruz.

Öncelikle bu menfur saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan Rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Aynı zamanda saldırıda yaralananlara da acil şifalar niyaz ediyoruz.

Dünyanın hemen her tarafında bu tür olayları gerçekleştirenler, bugüne kadar emellerine hiçbir şekilde ulaşamamışlardır. Bu, Türkiye'de de böyle olmuştur. Her zamankinden çok daha güçlü olan ülkemizin terör olaylarına karşı ne denli kararlı bir tavır içerisinde olduğu herkesin malumudur. 

Vatandaşlarımızı direk hedef alan bu tür saldırılar karşısında bugün bizim üstümüze düşen; metanetimizi ve kararlı tavrımızı sürdürmemiz ve gerekli her türlü tedbiri alıp, insanlarımızın huzur içinde yaşamalarını sağlamamızdır.

Bundan sonrası için ise, bu saldırının faillerinin bulunması ve ülkemizde benzer bir olayın bir daha yaşanmaması en büyük temennimizdir.

Tüm milletimizin başı sağ olsun, Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Ömer Cihad Vardan

DEİK Yönetim Kurulu Başkanı