DEİK BAŞKANI VARDAN: "TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KARŞISINDA ÇOK DAHA GÜÇLÜ, ÇOK DAHA KARARLI VE BİRBİRİNE BAĞLI BİR TÜRKİYE'NİN VAR OLDUĞU UNUTULMAMALI"

DEİK BAŞKANI VARDAN:

"Terör örgütlerinin karşısında çok daha güçlü, çok daha kararlı ve birbirine bağlı bir Türkiye'nin var olduğu unutulmamalı"

Ülkemizde son günlerde yaşanan terör saldırıları ile ilgili DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, şunları söyledi: 

"Tüm DEİK ailesi olarak, son günlerde güzel ülkemizin muhtelif yerlerinde yaşanan terör saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Van'da, Elazığ'da, dün ise Gaziantep'te meydana gelen menfur saldırılar sebebiyle yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı; yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

15 Temmuz darbe girişimi ile emellerine ulaşamayan terör örgütleri, ahlaki ve insani hiçbir sınır tanımayan hain saldırılar ile birlik ve beraberliğimizi hedef almaya, ülkemizin sabrını zorlamaya devam ediyor. Bizler Türk iş dünyası olarak, bu saldırıları gerçekleştiren terör örgütleri ve bağlantılarına karşı güçlü duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bu terör örgütlerinin karşısında çok daha güçlü, çok daha kararlı ve birbirine bağlı bir Türkiye'nin var olduğu unutulmamalı.

Elbette iş dünyası olarak bizler, ülkemizdeki istikrarın ve kazanımların devam etmesini arzuluyoruz. Ümit ediyoruz ki, hangi terör örgütüne mensup olurlarsa olsunlar bu hainler, ülkemizdeki birlik ve beraberliği bozamayacaklarını ve amaçlarına şiddetle, terörle ve masum vatandaşlarımızın hayatlarına kastederek ulaşamayacaklarını en kısa zamanda anlarlar".