DEİK İLE TÜRK KIZILAY’I, RAMAZAN YARDIMI VE AREFE ÇİÇEKLERİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

DEİK ile Türk Kızılay'ı ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türk Kızılay'ın "Dertler Paylaştıkça Bitecek, Yeter ki İnan Buna" mottosuyla başlattığı Ramazan kampanyasına katıldı. DEİK Başkanı Nail Olpak ve Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık tarafından online olarak imzalanan iş birliği protokolü ile tüm DEİK üyeleri adına hazırlanan yardım kolileri, Türk Kızılay'ı tarafından Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Ramazan Bayramı için çocukları da unutmayan DEİK, Arefe Çiçekleri geleneğini bu yıl da sürdürecek. Türk Kızılay'ı ile imzalanan protokol kapsamında, DEİK'in her bir üyesi adına ihtiyaç sahibi yüzlerce çocuğun bayramlık kıyafetleri alınacak.


Olpak: "El ele vererek ve paylaşarak tüm zorlukların üstesinden geleceğiz"

Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma için en nadide zaman olduğunu ifade eden DEİK Başkanı Nail Olpak, "DEİK Ailesi olarak, her zaman olduğu gibi koronavirüs sürecinde de tüm zorlukları el ele vererek aşacağımızı biliyoruz. Mübarek Ramazan ayı, bereketiyle gelen ve paylaştıkça güzelleşen nadide bir zaman. Biz de DEİK olarak, tüm üyelerimiz adına ihtiyaç sahiplerine el uzatmak ve ihtiyaç sahiplerimizin yüzlerinde bir tebessüm olmayı arzuluyoruz. Asırlık çınarımız Türk Kızılay'ı ile imzaladığımız iş birliği protokolü kapsamında da; Ramazan ayı vesilesiyle hazırlanan gıda yardımı kolileriyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olacağız. Ne mutlu ki, köklü geleneğimiz Arefe Çiçeklerini de yaşatmaya devam edeceğiz. Ramazan bayramında, ihtiyaç sahibi çocuklarımızın yüzünü güldürecek ve her bir üyemiz adına çocuklarımızın bayramlık kıyafetlerini Türk Kızılay ile ulaştıracağız. Başta Genel Başkanı Kerem Kınık olmak üzere tüm Türk Kızılay Ailesine, iş birlikleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Milletimizin benzersiz yardımlaşma ve dayanışma kültürü ile ülkemizin güzel yarınlarına hep birlikte adım atacağımıza inanıyorum." dedi.


Koronavirüs salgını sebebiyle zor bir dönemden geçerken, Türkiye'nin imkanlarını birbiriyle paylaşarak örnek bir dayanışmaya imza attığını belirten Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, "Zor zamanlar yaşadığımız bu Ramazan ikliminde DEİK'in, Türk Kızılay ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elini uzatması ve örnek bir dayanışma göstermesi, bizi son derece mutlu ediyor. DEİK'in her bir üyesi adına hazırlayacağımız gıda yardım kolileri ve çocuklarımızla buluşturacağımız bayramlıklarla, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi insanlarımızın destekçisi olacağız. Burdur, Isparta ve Eskişehir illerimizdeki 13 ilçemize bu anlamlı yardımları sahiplerine ulaştıracağız. İş dünyasının da kıymetli destekleriyle, herkesin elindeki imkanı paylaştığı ve aynı gemide olduğumuz bir süreci yaşıyoruz. DEİK Başkanı Sayın Nail Olpak ve DEİK Ailesinin tüm üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyor, kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Zor günleri paylaşarak geride bırakacağız." diye konuştu.