DEİK’TE BAYRAK DEĞİŞİMİ

DEİK'TE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Ekonomi Bakanlığı tarafından 23 Eylül 2017 Cumartesi günü yapılan açıklama ile, DEİK'in 2014 yılındaki dönüşüm sürecinde görev alan ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 3 yıldır yürüten Ömer Cihad Vardan'ın yerine, DEİK'in 3 yıl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve İcra Kurulu üyeliğini üstlenen Nail Olpak'ın getirilmesine karar verildi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci konuyla ilgili değerlendirmesinde, Türkiye'nin dış ekonomik ilişkilerini özel sektör-kamu iş birliği ve tüm paydaşların katkılarıyla eş güdümlü yönetmek üzere tasarlanan DEİK'te 2014 yılından bu yana yeniden yapılanma sürecine yönelik faaliyetlerin devam ettirildiğini vurguladı. Zeybekci, DEİK Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 3 yıl sürdüren Vardan'a şahsı ve Bakanlığı adına teşekkür ederek, bundan sonra üstleneceği görevlerde başarı diledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleri ile güçlenen DEİK'in tüm Kurucu Kuruluşlar için önemli bir platform olduğunu belirten Zeybekci, birçok sivil toplum örgütü ve kuruluşta önemli görevleri son derece başarılı bir şekilde yerine getiren Nail Olpak'ınDEİK'te de önemli hizmetler yapacağına inandığını kaydetti. 

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Olpak, yeni görevlendirme için teşekkürlerini iletti ve DEİK'te aldığı görevin önemine vuru yaptı. Olpak, "Öncelikle, bu göreve beni layık gören Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'ye ve bu kararı destekleyen Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerimi arz ederim. Yönetim Kurulumuz ve İş Konseylerimizle birlikte, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, amacımız; Ekonomi Bakanlığımızın koordinasyonunda ve ülkemizin hedefleri doğrultusunda, milletimizin refah ve mutluluğunun artması, ülkemizin uluslararası alanda daha da etkin olması ile evlatlarımızın geleceğinin daha yaşanabilir ve daha adil bir dünyada devam etmesi için var gücümüzle çalışmak olacaktır" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 27 Eylül 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilen DEİK Yönetim Kurulu toplantısına katılarak yeni dönemde DEİK'in yürüteceği stratejik çalışmalara ilişkin Yönetim Kurulu'nu bilgilendirdi.