DEİK/TÜRKİYE-RUSYA İŞ KONSEYİ BAŞKANI TUNCAY ÖZİLHAN'IN BASIN AÇIKLAMASI

Bu akşam saatlerinde Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov'a Ankara'da gerçekleştirilen silahlı saldırıya ilişkin bir açıklama yapan DEİK/Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, şunları söyledi:

"Şahsen çok iyi tanıdığım; iki ülke hakları arasındaki dostluk ilişkilerine inanan ve bu yönde muazzam katkılar sağlamış Rusya Federasyonu Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov'a Ankara'da gerçekleştirilen silahlı saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyorum. Bu hain saldırının arkasındaki kişilerin, terör örgütlerinin ve karanlık odakların bir an önce tespit edilmesini ve gerekli yasal işlemlerin süratle yapılmasını temenni ediyorum. DEİK/Türkiye-Rusya İş Konseyi olarak başta Sayın Büyükelçinin ailesi ve yakınları olmak üzere, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı ve tüm Rus Halkına en derin taziyelerimi iletiyorum".

Saldırının zamanlamasına dikkat çeken DEİK/Türkiye-Rusya İş Konseyi Başkanı Özilhan şöyle devam etti: "Rusya Federasyonu ile olan ilişkilerimizin düzelme ve  derinleşme sürecinde gerçekleştirilen bu hain saldırı, zamanlamasıyla oldukça manidar. Ancak bizler bu oyuna gelmeyeceğiz! Türkiye ve Rusya'nın içerisine çekilmek istendiği senaryonun farkındayız. Fakat her iki ülke, bu senaryoya düşmeyecek kadar akıllı ve sağ duyuludur".

DIŞ EKONOMİK  İLİŞKİLER KURULU