DEİK YÖNETİM YAPISI BELİRLENDİ

DEİK YÖNETİM YAPISI BELİRLENDİ

6552 sayılı kanunla yeniden kurulan  Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) yeni Yönetim Kurulu Toplantısı  Cumhurbaşkanı Sayın  Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci ve Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik'in de katılımlarıyla 28 Eylül 2014 Pazar günü  Çırağan Sarayında  gerçekleşti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) yeni başkanının İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ömer Cihad Vardan olduğunu açıkladı. Bakan Zeybekci, "DEİK, yeni başkanımız Ömer Cihad Vardan yönetiminde ilk yönetim kurulu toplantısını şu anda yapıyor" dedi.

Bakan Zeybekci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da DEİK'in ilk toplantısına gelerek, kurumu gelecek dönemdeki çalışmaları için cesaretlendirdiğini söyledi.

 

DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan,

DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan, yeni oluşturulan DEİK'in "2023 Vizyonu" çerçevesinde, Türkiye'deki küresel ekonomideki ağırlığının ve Türk şirketlerinin küresel değer zincirindeki konumu ile marka değerinin artması için çalışmalar yapacağını söyledi. Şeffaf ve paydaşlarına hesap verilebilir bir anlayışla yürüteceğini dile getiren Vardan, geçiş döneminin en kısa zamanda tamamlanacağını, DEİK çalışanlarının ise herhangi bir hak kaybı oluşmadan yeni DEİK'te görev alabileceğini belirtti. 

 

DEİK Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu  belirlendi

Toplantıda,  Yönetim Kurulu Başkanlığına İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ömer Cihad Vardan , Başkan Yardımcılıklarına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Temsilcisi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak, Türkiye Müteahhitler Birliği(TMB) Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün,Sayman Üyeliğe ise Türk- İrlanda İş Konseyi Başkanı  Remzi Gür seçildi. 

Çırağan Saray'nda  gerçekleşen toplantı sonrasında ayrıca İcra Kurulu üyeleri belirlendi. DEİK  İcra Kurulu başkanlığına  Ömer Cihad Vardan, üyeliğine TOBB Temsilcisi, Mehmet Büyükekşi, Haluk Dinçer, Nail Olpak, Mithat Yenigün, Başaran Ulusoy, Berna İlter, Çetin Nuhoğlu, Latif Aral Aliş, Rona Yırcalı, S. Pınar Eczacıbaşı, Zeynep Bodur Okyay, Sayman üyeliğe Remzi Gür seçildi.