KANADA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ JOHN HOLMES VE KANADA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ANDREW SMİTH, DEİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER CİHAD VARDAN’I ZİYARET ETTİ

 

KANADA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ JOHN HOLMES VE KANADA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ANDREW SMİTH, DEİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖMER CİHAD VARDAN'I ZİYARET ETTİ

Kanada Ankara Büyükelçisi John Holmes ve Kanada İstanbul Başkonsolosu Andrew Smith'in DEİK  Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan'a nezaket ziyareti,  4 Aralık 2014 tarihinde gerçekleşti.

DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan, Türkiye-Kanada İş Konseyi'nin de en aktif konseyler arasında yer aldığını belirtti. DEİK'in yeni yapılanması, bölgesel ve sektörel bazlı iş konseylerinin yapıları ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Kurucu Kuruluşlar'ın sayısındaki artış ile  DEİK'in daha da güçlü hale geldiğini belirten Vardan, DEİK'in Ekonomi Bakanlığı ile ilişkili olan ve diğer özel sektör kuruluşlarının koordinasyonundan sorumlu olan çatı bir özel sektör kuruluşu haline geldiğini söyledi.

DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Vardan, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Ekonomi Bakanı gibi üst düzey devlet erkanının yanlarında işadamı heyeti olması halinde tüm organizasyonun sorumluluğu ve  aynı şekilde yurtdışından gelen üst düzey heyetlerde iş adamları olması halinde koordinasyonun DEİK'te olduğunu söyledi. Vardan, B20'de DEİK Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Özilhan tarafından temsil edildiklerini ifade etti.

Türkiye-Kanada İş Konseyi Koordinatörü toplantıda, DEİK Türkiye-Kanada İş Konseyi'nin 2015 faaliyet takvimini konusunda bilgi vererek, Mayıs ayında yapılması planlanan 12. Ortak Yıllık Konferans'a Kanada Uluslararası Ticaret Bakanı Ed Fast'in katılımının beklendiğini belirtildi.

Kanada ve Türkiye arasında başlaması planlanan STA müzakerelerinin Türkiye açısından ne kadar önemli olduğunun altı çizildi.

Kanada Ankara Büyükelçisi John Holmes, önümüzdeki dönem Türkiye'yi önemli bir görevin beklediğini ifade ederek, Türkiye'nin G20 ve B20 ev sahipliğini vurgulayarak, 12. Ortak Yıllık Konferans'a  ve Serbest Ticaret Anlaşması (STA)'na desteklerini sunmaktan memnun olacağını belirtti.

Toplantı, Büyükelçi ve Başkonsolos'a hediye takdim edilmesi ile sona erdi.