TOSYALI HOLDİNG, JAPON TOYO KOHAN İLE DÜNYAYA KALİTELİ ÇELİK İHRAÇ EDECEK!

Türkiye'nin lider yassı çelik ve çelik boru üreticisi Tosyalı Holding ve çelik ürünlerde Japonya'nın öncü şirketlerinden Toyo Kohan arasında 2012'de imzalanan işbirliği kapsamında çalışmalarına başlanan ve ülkemizde bir ilk olma özelliği taşıyan Tosyalı-Toyo Çelik A.Ş'nin temel atma töreni, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla 3 Ocak'ta Osmaniye'de gerçekleştirildi.

Türkiye'nin katma değerli ürünlere yönelmesinin ısrarla vurgulandığı bir dönemde, ülkemize çağ atlatacak girişimlere odaklanan Tosyalı Holding, yeni yıla dev bir yatırımla girdi. Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nde Türkiye'nin ilk ileri teknoloji ve yüksek katma değerli yassı çeliğini üretecek Tosyalı-Toyo Çelik A.Ş'nin temeli, yaklaşık 3 yıl süren hazırlık çalışmaları sonucunda atıldı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) olarak, Başbakanımız Sayın Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından temeli atılan "Türkiyenin ilk ileri teknoloji ve yüksek katma değerli" yassı çeliğini üretecek Tosyalı Toyo Çelik A.Ş. ortağı Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Fuat Tosyalı ve tüm ekibini candan tebrik ediyor, Allahtan tamamına erdirilmesini diliyoruz. Tamamlandığında tesisin ülkemize oldukça önemli döviz kazandıracağına inanıyor ve bu vesileyle ülkemize hayırlı olmasını niyaz ediyoruz.