TÜRKİYE 22 ÜNİVERSİTE İLE EAIE ZİRVESİNDE YER ALDI

TÜRKİYE 22 ÜNİVERSİTE İLE EAIE ZİRVESİNDE YER ALDI

Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE) tarafından düzenlenen Avrupa'nın en büyük, dünyanın ikinci büyük uluslararası yükseköğretim zirvesi EAIE Konferans ve Fuarı'nın 29'uncusu,12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında İspanya'nın Sevilla şehrinde 95 ülkeden yaklaşık 6000 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. EIAE 2017 kapsamında kampüs turları, seminerler, konferanslar, çalıştaylar, oturumlar ve özel etkinlikler de yer aldı. Ayrıca uluslararası yükseköğretime katkılarından dolayı pek çok kuruma çeşitli alanlarda ödüller verildi. Zirve Türk üniversiteleri için akademik işbirlikleri geliştirmek,kurumların tanınırlığını artırmak için önemli bir platform niteliği taşımakta.   

Sevilla Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenlenen ve yükseköğretimde kalite, uluslararasılaşma ve işbirliği konularıyla ilgili çalıştay, toplantı ve seminerlerin yer aldığı EAIE 2017'de Türkiye, DEİK/Eğitim Ekonomisi İş Konseyi Başkanı Dr. Mustafa Aydın başkanlığında 22 Türk üniversitesinin temsilcileri,  Ekonomi Bakanlığı temsilcileri ve Madrid Ticaret Müşaviri Fatma Kayhan'dan oluşan kalabalık bir heyet ile temsil edildi.

DEİK/ Eğitim Ekonomisi İş Konseyi koordinasyonu ile kurulan ‘Study in Turkey' pavilyonunda 22 Türk üniversitesi  yer aldı. Türkiye pavilyonu en çok ilgi gören ülke  pavilyonlarından birisi oldu.  Türk üniversitelerinin temsilcileri Türk yükseköğretiminin uluslararasılaştırılması, tanınırlıklarının artırılması, yeni işbirlikleri fırsatlarının araştırılması ve mevcut bağlantıların güçlendirilmesi için yapılan çalışmalar sonucu  95 ülkeden gelen üniversite ve diğer akademik kuruluşlar ile görüşme, toplantı ve anlaşmalar gerçekleştirdi.