2012 TÜRKİYE EKONOMİSİ RAPORU (THE REPORT; TURKEY 2012) YAYINLANDI

Geçen son on yıllık süreçte önemli demografik, ekonomik ve kültürel değişimlerden geçen Türkiye enerji, yatırım, üretim, araştırma-geliştirme ve ulaşım açısından bölgesel bir odak, küresel bir cazibe merkezi noktası haline getirmiştir. Sermaye, düzenleyici ve denetleyici kurumlar açısından güçlü ve düzenli işleyen finans sektörünün desteği ile Türkiye önemli ekonomik başarılara imza atmıştır.

 

Türkiye 2023’e doğru giderken dünyanın en büyük on ekonomisinden biri olma yolunda hızla ilerlemektedir. DEİK bir defa daha, dünyaca tanınmış araştırma  ve danışmanlık şirketi Oxford Business Group ile birlikte, Türk ekonomisi üzerine en kapsamlı İngilizce iş rehberinin yayınlanmasını sağlamıştır ; 2012 Türkiye Ekonomisi Raporu  (The Report; Turkey 2012). Bu sene onuncusu hazırlanan  çalışmada ulusal ekonomide her sektörün en önemli eğilimlerine yer verildiği gibi; pazarın, yabancı yatırımcılara sunduğu fırsatlar ve yeni gelişmeler de vurgulanmıştır.

 

Rapor, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, TOBB ve DEİK Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu gibi ülkenin üst düzey liderleri ile Amerika Başkan Yardımcısı Joe Biden ve ekonomi yönetim,inin önde gelen yöneticileri ile yapılan özel röportajları da içermektedir. Raporda ayrıca Türkiye’den ve dünyadan önde gelen birçok iş insanı ile yapılan mülakatlar da mevcuttur.

 

Oxford Business Grubun kapsamlı analizlerinin eşlik ettiği röportajlar, bir yandan Türkiye’nin özellikle enerji, ulaşım, gayrimenkul ve inşaat sektörlerinde önemli yatırım odağı olduğuna dikkat çekerken diğer yandan da Türkiye’nin geniş ekonomik hinterlandıyla birlikte sunduğu yatırım ve iş fırsatlarını da tanıtmaktadır.

 

2012 Türkiye Ekonomisi Raporu için lütfen tıklayınız.

Link: http://www.oxfordbusinessgroup.com/country/Turkey