34. ENDONEZYA TİCARET FUARI, 16-20 EKİM 2019, CAKARTA

Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu'ndan Kurulumuza iletilen yazıda; Endonezya Ticaret Bakanlığı ve Endonezya Yatırım Koordinasyon Kurulu iş birliğinde 34. Endonezya Ticaret Fuarı'nın 16-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Cakarta International Expo Fuar alanında gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

2050 yılına kadar dünyanın en büyük 4. ekonomisi olması beklenen, 1.1 trilyon dolar GSYİH ve %5.5'e yaklaşan ekonomik büyüme oranıyla Asya'nın en hızlı gelişen ülkeleri arasında yer alan Endonezya, Hint ve Pasifik Okyanusları arasındaki stratejik konumuyla bölgenin en önemli ülkeleri arasında yer almaktadır. Türkiye'nin Endonezya'dan ithalatında başlıca kalemler suni ve estetik elyaf, kauçuk ve ürünleri, tekstil malzemeleri, kağıt ve karton ürünleri; Türkiye'nin Endonezya'ya ihracatında başlıca kalemler ise, inorganik kimyasallar, makine, mekanik aletler, kazanlar ve bu ürünleri parçaları, tütün ve pamuk bulunmaktadır. Endonezya'da iş ve yatırım fırsatlarının tanıtılacağı, ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği ve belirlenecek sektörlerle ilgili firma ziyaretlerinin gerçekleştirileceği söz konusu foruma, Endonezya'da iş ve yatırım yapan veya yapmak isteyen üyelerimizin katılımlarında büyük fayda görülmektedir.

Bu bilgiler ışığında anılan fuara katılmak isteyen üyelerimizin, katılım teyitlerini ve iletişim bilgilerini (Ad-soyad, firma, unvan, e-posta) en geç 7 Ekim 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar (Tel: 0212 339 50 37, e-posta: asyapasifikbolgesi@deik.org.tr) iletmeleri rica olunur. Kayıt yaptıran kısıtlı sayıdaki üyelerimizle 8 Ekim Salı günü DEİK River Plaza'da Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileriyle bir araya gelinecek ve katılımcılarımıza fuar kapsamında gerçekleştirecekleri toplantılar, ikili görüşmeler ve sektörleri için önemli gördükleri firmalar ile ziyaretlerinin düzenlenmesi konusunda destek verilecektir.