7. İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI HELAL FUARI VE 5. DÜNYA HELAL ZİRVESİ, 28 KASIM - 1 ARALIK 2019, İSTANBUL

7. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı ve 5. Dünya Helal Zirvesi,  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde, 28 Kasım - 1 Aralık 2019 tarihleri arasında Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecektir. Fuar ve zirve, dünyanın önde gelen helal sektör temsilcileri, alanında öncü akademisyenler ile üreticilerini bir araya getirecek. Küresel helal sektörü ile ilgili önemli konuların karara bağlanacağı bu organizasyonda, 4 trilyon doları aşan helal piyasasında Türkiye'yi merkez ülke haline getirmesi ve ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda özellikle gıda, ilaç, kozmetik, turizm, finans alanlarında dünya genelinde2 milyara ulaşan tüketici kitlesine sahip bu sektörü Türkiye'ye çekmeyi hedeflemektedir.

100'e yakın yerli yabancı konuşmacı helal sertifikalandırma ve diğer helal sektör konularında sunumların gerçekleştireceği 5. Dünya Helal Zirvesi'nde, ortak helal standartlarının belirlenmesi, mevcut dünya helal pazarının karşılaştığı tüm güçlükler, fırsatlar ve onlara olası çözümler değerlendirilmekte ve sektörün önemli isimleri bir araya gelecektir. Eş zamanlı olarak, dünyanın en büyük ve en etkili fuarlarından birinin olması hedeflenen 7. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarıise, Malezya, Somali, Nijerya, Senegal,Gana, Libya, İspanya, Fransa, Belarus, Rusya, Ukrayna, Filipinler, Kore, Tayland, Hindistan, Mali, Umman, Cezair, Tunus, Fas, Filistin, Japonya, Özbekistan, Kazakistan, Bangladeş, İran, Endonezya, Afganistan, Pakistan, ABD, İngiltere, Rusya, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Almanya, Sudi Arabistan, Türkmenistan ve Lübnan gibi ülkelerden 400'e yakın firmanın temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Bahse konu fuar ve zirvede, 2018 yılında 12 farklı ülkeden ünlü şefin ve 1000'i aşkın aşçının katılımı ile ilki gerçekleşen İslam Ülkeleri Açılar Kupası etkinliği "Uluslararası Aşçılar Şampiyonası" olarak, 7. İİT Helal Expo ile birlikte Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde ikinci kez kapılarını ziyaretçilerine açacaktır.

Bahse konu fuar ve zirveye katılmak isteyen üyelerimizin, detaylı bilgi için Helal Expo,  World Halal Summit ve ayrca DEİK üyelerine ücretsiz olan B2B programı için web sayfalarını ziyaret etmeleri rica olunur.