9. İİT HELAL FUARI VE DÜNYA HELAL ZİRVESİ İSTANBUL 2022 ORGANİZASYONU

9. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Fuarı ve 8. Dünya Helal Zirvesi İstanbul, İslam Ülkeleri Standardlar ve Metroloji Enstitüsü'nün (SMIIC) koordinasyonu ve İslam Ticaretini Geliştirme Merkezi'nin (ICDT) iş birliğinde, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) kararları çerçevesinde "Sürdürülebilir Ticaret İçin: Global Helal Endüstrisinin Gelişimini Tüm Yönleri ile Keşfedin" ana temasıyla 24-27 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi / Yeşilköy'de gerçekleşecektir.

Geçmiş yıllarda Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşen Dünya Helal Zirvesi, 2021 yılında 16 farklı ülkeden 67 üst düzey konuşmacının katılımı ile düzenlenmiştir. Dünyanın her yerinden uzmanları bir araya getiren ve küresel helal sektörü ile ilgili önemli konuların değerlendirildiği konferanslarda konuşmacılar, 10 farklı oturum başlığı altında değerli çalışmalarını katılımcılara sunmuştur. Helal Fuarı'na ise 32 farklı ülkeden 354 yerli ve yabancı firma katılımı olmuştur. Helal Fuarı ve Dünya Helal Zirvesi 96 ülkeden 8.722 si yabancı toplamda 31.067 ziyaretçinin ve uluslararası üst düzey bürokratların katılımıylarıyla gerçekleşmiştir.

Helal piyasasının en önemli ticari iş birliği platformu olan İİT Helal Fuarı ve fuar içindeki etkinlikler ile 4 trilyon doları aşmış helal piyasasında Türkiye'nin merkez ülke olmasını ve Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda özellikle gıda, ilaç, kozmetik, turizm ve finans alanlarında 2 milyara ulaşan tüketici kitlesini ülkemize çekmeyi hedeflemektedir. 9. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Fuarı ve 8. Dünya Helal Zirvesi,10.000'i yabancı 40.000'e yakın ziyaretçiyi ağırlamaya ve B2B anlaşmalarıyla şirketlerin helal sektöründen daha fazla pay almasına zemin hazırlayacaktır. 25'ten fazla ülkeden de milli ve bireysel katılımın beklendiği fuar, başta gıda olmak üzere kozmetik, tekstil, finans, turizm, lojistik, yayıncılık, ambalaj ve  eğitim gibi alanlardan birçok sektör temsilcisini bir araya getirecektir. Katılım için iletişim detayları aşağıda yer almaktadır.

Katılım için İletişim Bilgileri:

Etkinlik Web Sayfası: www.worldhalalsummit.com.tr