9.ULUSLARARASI HAZAR ENERJİ FORUMU, BAKÜ

T.C. Dışişleri Bakanlığı'nın yazısına ithafla T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından Kurulumuza iletilen bir yazıda, "9. Uluslararası Hazar Enerji Forumu"nun Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümetinin destekleri ile 19 Eylül 2019 tarihinde Bakü'de düzenleneceği belirtilmektedir.

"Yüzyılın Anlaşması"nın 25. yıldönümüne ithaf edilen programa, devlet başkanları, bakanlar, çokuluslu şirketlerin yöneticileri ve uluslararası finans kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan, 50 ülkeden 1500'den fazla katılımcı iştirak edecektir. Forumun ilk oturumunda petrol ve doğalgaz sektörünün gelişimi ve Azerbaycan'daki mevcut altyapı projelerinin uygulanması; ikinci oturumda finans sektörünün gelişimi ve Azerbaycan'da yatırım yapma fırsatları; üçüncü ve son oturumda bilgi ve iletişim teknolojisi projelerinin uygulanması, tarım sektörünün gelişimi ve Azerbaycan'ın turizm potansiyelleri tartışılacaktır.

Hazar Ekonomi Kulübü tarafından organize edilen ve Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti tarafından desteklenen söz konusu programa katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin, http://caspianenergyforum.com/baku/index.php/en/ internet bağlantısındaki kayıt formunu en geç 13 Eylül 2019 tarihine kadar eksiksiz olarak doldurmaları ve katılım ücretini ödemeleri gerekmektedir.