ABD INDİANA EYALETİ TİCARET BAKANI VİCTOR SMİTH İLE YUVARLAK MASA TOPLANTISI, 28 ŞUBAT 2013, TOBB PLAZA, İSTANBUL

Sayın Üyemiz,

DEİK/Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) tarafından ABD Indiana Eyaleti Ticaret Bakanı Victor Smith’in de yer aladığı ekte listesi sunulan heyet ile 28 Şubat Perşembe günü saat 09.00’da TOBB Plaza’da bir yuvarlak masa toplantısı düzenlenecektir.

Indiana Eyaletinde kişi başına düşen gelir 2008 itibariyle $34.103 olarak gerçekleşmiş olup; eyalet gelirlerinin önemli bir bölümü sanayi üretiminden sağlanmaktadır. ABD’nin otomotiv üretim merkezi olarak ön plana çıkan eyaletin kuzey-batı bölgesi aynı zamanda ülkenin en büyük çelik üretim bölgesi konumundadır. Otomotiv ve çelik endüstrilerinin yanısıra, Indiana’da üretilen başlıca diğer ürünler ilaç, ulaşım ekipmanları, kimyasal ürünler, lastik, petrol ve kömür ürünleri ile endüstriyel makinelerdir. Eyalete dair daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyen üyelerimiz http://www.musavirlikler.gov.tr/upload/CHI/INDIANA.pdf adresini ziyaret edebilirler.

Söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin 27 Şubat Çarşamba günü mesai bitimine kadar ekli katılım formu aracılığıyla DEİK’e (amerikastaj@deik.org.tr) bilgi vermeleri gerekmektedir.

Saygılarımla,

 

Ek: Katılım Formu, Heyet Listesi