ADVANTAGE ASSAM 2018, GUWAHATI, 3-4 ŞUBAT 2018

T.C. Ekonomi Bakanlğı tarafından Kurulumuza iletilen yazıda, Hindistan'ın Assam Eyalet Hükümeti tarafından Hindistan'ın başlıca ekonomi kuruluşlarından FICCI'nin desteğiyle eyaletin başkenti Guwahati'de "Advantage Assam 2018" etkinliğinin düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, Assam'ın önümüzdeki dönemde kalkınma strateijisi bağlamında öncelikli sektörler olarak; ilaç ve tıbbi malzeme imalatı, plastik ve petrokimya, enerji, nehir taşımacılığı ve liman işletmeciliği, bilişim teknolojileri, geleneksel el işi, tekstil, turizm, tarım, gıda ve ağır sanayi alanlarının belirlendiği ve anılan sektörlerdeki yatırımcılara önemli teşvikler sağlanacağı belirtilmektedir. Assam eyalet yönetimine fikir ve projelerini sunabilmek ve eyaletin sunduğu  olanaklardan yararlanabilmek adına söz konusu etkinlik yabancı yatırımcılar için iyi bir fırsat olarak değerlendirilmektedir.

Bu bilgiler ışığında, bahsekonu etkinliğe katılmak ya da detaylı bilgi almak isteyen üyelerimizin https://advantageassam.com/ web sitesini ziyaret etmeleri ve söz konusu sitede yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.