AYKUT EKEN, TÜRKİYE-ORTA AMERİKA VE KARAYİPLER İŞ KONSEYİ BAŞKANI

Guatemala Büyükelçiliği tarafından iletilen yazıda, 13. Latin Amerika Altyapı Liderliği Forumu’nun 9-11 Haziran 2015 tarihleri arasında Guatemala’nın Antigua şehrinde, Hotel Casa Santo Domingo’da gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

 

Söz konusu Forum, Orta Amerika'da düzenlenen en büyük uluslararası etkinlik olup, Latin Amerika'da altyapı alanında projelerin geliştirilmesi ve yürütülmesi üzerine çalışan üst düzey kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilecektir. Bu etkinliğe katılımın Latin Amerika bölgesindeki altyapı ve yatırım projelerinde gelişmeleri yakından takip etme fırsatı sunmakta olduğu değerlendirilmektedir.

 

Özellikle enerji (üretim, iletim ve dağıtım), ulaştırma (yollar, köprüler, limanlar, havaalanları, kentsel ulaşım, demiryolları, çok yönlü taşımacılık) ve dijital altyapı projeleri destelenecek olup, katılımcılar arasında proje geliştirme şirketleri, finansal kurumlar, yatırım fonları, sigorta şirketleri, ticari bankalar, danışmanlık ve teknoloji şirketleri yer alacaktır.

 

Etkinlik Programı ekte yer alan söz konusu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin http://www.cg-la.com/forums/lalf13/register-nowadresinden kayıt yaptırmaları rica olunur.