AZERBAYCAN’A DESTEK İÇİN İMZA KAMPANYASI

Azerbaycan’da Sivil Toplumun Gelişmesine Yardım Derneği,  Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin (AKPM) 2085 sayılı Kararı sonrasında bir imza  kampanyası başlatmıştır. Amerika Birleşik Devletleri'ne, Ermenistan’ın işgal politikasını kınaması  ve Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarının geri verilmesi, bölgede insani krizin önlenmesi için yardım etmesi konusunda çağrıda bulunan Kampanya kapsamında Beyaz Saray resmi internet sitesinde “We the people petitions” kısmında açılan dilekçeye 100 bin imza toplanması hedeflenmektedir. 

6 Nisan 2016 tarihinde başlatılan söz konusu kampanya ile bir hafta içerisinde 100.000 imzaya ulaşılması hedeflenmektedir. 

Söz konusu kampanyaya katılmak ve imza vermek için, aşağıdaki internet bağlantısında İSİM, SOYİSİM ve E-POSTA bilgilerini girdikten sonra “SIGN NOW” (“Şimdi İmzala”) butonuna tıklamanız ve daha sonra e-postanıza gelen doğrulama kodunu tıklamanız gerekmektedir. Söz konusu kampanyaya ilişkin tanıtım videosuna ulaşmak için https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6877  adresi ziyaret edilmesi yararlı olacaktır.

https://petitions.whitehouse.gov/petition/establish-justice-and-prevent-great-catastrophe

Söz konusu kampanyaya bireysel katkıların yanı sıra, desteğin artırılmasının hızlandırması önem arz etmekte olup, kampanyaya daha fazla imza toplanması için hazırlanan görsel materyallere aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilinir. 

https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6878https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6879; https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6880; https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6881
https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6882

Azerbaycan’a vereceğiniz manevi destekten ötürü teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.