AZERBAYCAN / GENCE’YE İŞADAMLARI HEYETİNİN ZİYARETİ, 2-5 KASIM 2013

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda 2-5 Kasım 2013 tarihlerinde Azerbaycan’ın Gence şehrine yönelik İşadamları Heyeti Programı’nın düzenlenmesi öngörülmektedir. Söz konusu heyet kapsamında her iki ülke girişimcilerini buluşturan ikili iş görüşmelerin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Gence, nüfusuna göre Azerbaycan Cumhuriyetinin ikinci, sanayi ürünleri üretimine göre de Bakü ve Sumgayıt şehirlerinden sonra üçüncü sıradadır. Üretilen başlıca sanayi ürünleri; demir dışı metaller (bakır ve alüminyum), otomobil, kamyon, traktör, şarap, gıda ürünleri gibi maddelerdir.  Ayrıca, Gence bölgesinde çeşitli tarım ürünleri üretimi de yapılmaktadır. Bölgesel kalkınma programları kapsamında daha çok altyapının yenilenmesi veya yeniden kurulma faaliyetleri devam etmektedir. Yine bu kapsamda Gence‘de bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmaları sürmektedir.

Ticaret Heyetine; otomotiv ve yan sanayi, makine ve ekipmanları, tekstil ve hazır giyim, ilaç sanayi, inşaat malzemeleri, elektrikli ve elektronik cihazlar, demir-çelik ürünleri, gıda ürünleri, plastik ve plastikten mamul eşya, temizlik maddeleri, kâğıt ürünleri, tohumculuk, zirai ilaçlar, konservecilik, seracılık, soğuk hava deposu, gıda ve gıda işleme tesisleri, tarımsal alet ve ekipmanları, komple tesis inşası, medikal ekipmanlar ve hastane malzemeleri ve madencilik sektöründe faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılımlarında fayda görülmektedir.

Bu çerçevede, azami 40 ihracatçıdan oluşacak heyete katılmak isteyen firmaların www.tim.org.tr‘de yer alan başvuru formunu (kayıt için: http://goo.gl/wF2xFr ) eksiksiz doldurarak, en geç 31 Ekim 2013, Perşembe günü mesai bitimine kadar zaferunuvar@tim.org.tr e-posta adresine göndermeleri; organizasyon kapsamındaki uçak bileti, toplantı, transfer ve organizasyon giderlerinin karşılanmasını teminen firmalarımızın, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Vakıfbank Şirinevler Şubesi (Şube kodu: 282), (IBAN No : TR93 0001 5001 5804 8000 9634 35),  Swift Kodu: TVBATR2A Avro hesabına  850 Avro avans (katılımcının iptal etmesi durumunda iadesiz) ödeme yapmaları ve ilgili banka dekontunu erkanbayram@tim.org.tr e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir.


Saygılarımla.