BOSNA HERSEK MÜTEAHHİTLİK HEYETİ

T.C Ekonomi Bakanlığı Koordinasyonuyla 21-22 Mayıs 2012 tarihlerinde Bosna Hersek’e yönelik bir Müteahhitlik Heyeti Programı gerçekleştirilecektir.

Bosna Hersek ve Türkiye arasında son dönemde gerçekleşen üst düzey resmi temaslar neticesinde, Bosna Hersek’in Hidroelektrik santraline (HES) ihtiyacı olduğu ve HES inşa edebilecek kapasite ve tecrübeye sahip Türk firmaları ile bir heyet ziyareti düzenlenmesinin her iki ülke açısından da faydalı olacağı değerlendirilmiştir.

Söz konusu heyet ziyareti kapsamında Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Bakanlığı, Bosna Hersek Federasyonu Enerji, Madencilik ve Sanayi Bakanlığı, Elektroprivreda HZHB (Elektrik İdaresi) ve Energoinvest firması gibi kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yapılması öngörülmektedir.

Bu çerçevede; Bosna Hersek Müteahhitlik Heyeti için başvuruların en geç 14 Mayıs 2012 Pazartesi gününe kadar Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) İpek Saruhan’a (E-posta: ipeksaruhan@intes.org.tr, Tel: 0312 441 43 50, Faks: 0312 441 36 43) iletilmesi gerekmektedir.