BOSNA HERSEK TİCARET HEYETİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekci’nin başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonu ile 10-11 Nisan 2014 tarihlerinde Bosna Hersek’e yönelik bir Ticaret Heyeti düzenleneceği bilgisi iletilmiştir.

İhracatçılarımıza önemli iş fırsatları sunan Bosna Hersek’te, ihracat imkanlarının oluşturulması ve arttırılması için düzenlenecek söz konusu heyete ‘Gıda (Şekerli ve Çikolatalı Mamuller, Bisküvi, Sert Kabuklu Meyveler, Yaş ve Konserve Meyve Sebze, Makarna), Oto Ana ve Yan Sanayi, Kimya Sanayi, Temizlik Maddeleri, Hazır Giyim, Mobilya, Elektronik, Beyaz Eşya, Elektrikli Makineler ve Kablolar, Kağıt ve Karton Ürünleri, Plastik İnşaat Malzemeleri, Boru ve Bağlantı Parçaları, Cam ve Seramik İnşaat Malzemeleri, Ambalaj Malzemeleri, Halı, Kumaş ve Ev Tekstili’ sektörleri başta olmak üzere uluslar arası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımızın katılabileceği iletilmiştir.

Söz konusu heyet kapsamında, Türkiye ve Bosna Hersek’ten üst düzey yetkililerin katılımlarıyla düzenlenecek seminerlerin yanı sıra Bosna Hersek’te her iki ülke girişimcileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirileceği duyurulmuştur. Bahse konu heyet, gerek ilgili pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalarımız için önemli fırsatlar oluşturacağı belirtilmiştir.

Bu çerçevede, Bosna Hersek Ticaret Heyeti programına katılmak isteyen firmaların, TİM’in http://goo.gl/p2GTr1internet adresinde yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak, en geç 4 Nisan 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerektiği iletilmiştir. Organizasyon kapsamındaki uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinin karşılanması adına üyelerimizin, TİM – Vakıfbank Şirinevler Şubesi (282), (Iban No: TR93 0001 5001 5804 8000 9634 35), Swift Kodu: TVBATR2A AVRO hesabına 850.-Avro (iptal durumunda iadesiz) ödeme yapmaları ve ilgili banka dekontunu erkanbayram@tim.org.tre-posta adresine göndermeleri gerektiği iletilmektedir.