BREZİLYA GETULİO VARGAS VAKFI (FGV)“21.YY’DA BREZİLYA’DA SİYASET VE TOPLUM” KONULU SEMİNER, 3 HAZİRAN 2013, TOBB PLAZA, İSTANBUL

Sayın Üyemiz,

DEİK/Türk-Brezilya İş Konseyi evsahipliğinde, Getulio Vargas Vakfı tarafından düzenlenen “21.yy’da Brezilya’da Siyaset ve Toplum” konulu Seminer, 3 Haziran 2013 tarihinde İstanbul TOBB Plaza’da gerçekleştirilecektir.

1944 yılında kurulan Getulio Vargas Vakfı, kaliteli eğitimi ile Brezilya’nın ekonomik ve sosyal gelişimini desteklemeyi amaçlayan dünyaca ünlü bir vakıftır. 8 okul, 2 araştırma enstitüsü, teknik destek projeleri ve basım ünitesiyle Getulio Vargas Vakfı, dünyanın en iyi 25 think-tank kuruluşuarasında gösterilmektedir.

Geçtiğimiz 10 yılda, Brezilya ile Türkiye’nin ekonomik, politik ve kültürel bağları önemli aşama kaydetmiş ve güçlenmiştir. İki ülke lideri arasında imzalanan “Stratejik Ortaklık için Eylem Planı” ticaretten politik diyolağa, bilimsel gelişimden eğitime birçok konuda iki ülkenin işbirliğine katkı sağlayacaktır. Dünyanın iki önemli gelişmekte olan ülkesinin karşılıklı ticaret hacmi 2.1 trilyon dolara ulaşmış ve diğer alanlardaki karşılıklı ilişkiler de gün geçtikçe yoğunlaşmıştır. Getulio Vargas Vakfı, iki ülke arasındaki diyaloğu artırmak ve Türk iş dünyasına Brezilya’nın politik ve sosyolojik durumunu anlatmak amacıyla bu paneli düzenlemektedir.

Söz konusu Seminer’e katılmak isteyen üyelerimizin katılımlarını en geç 30 Mayıs 2013 Perşembe gününe kadar ekli online davetiye aracılığıyla FGV’ye bildirmeleri gerekmektedir.

Saygılarımla,


Ek:Online Davetiye, Kayıt Formu ve Seminer Hakkında Bilgi