BREZİLYA-MEKSİKA STRATEJİ GELİŞTİRME TOPLANTILARI, 21-22 ŞUBAT 2013, TOBB PLAZA

Sayın Üyemiz,

DEİK/Türk-Brezilya İş Konseyi tarafından 21 Şubat Perşembe günü, DEİK/Türk-Meksika İş Konseyi tarafından ise 22 Şubat Cuma günü ekte yer alan program kapsamında ilgili ülkelere yönelik Strateji Geliştirme Toplantıları düzenlenecektir.

Farklı alan, nitelik ve sektörlerden katılımlarla gerçekleşecek söz konusu toplantılarda; dünyanın en hızlı büyüyen ekonomileri arasında yer alan bu iki ülke ile Türkiye arasındaki ‘uzaklık’ sorununun aşılması, lojistik, bankacılık, ikili hukuki altyapı, gümrük vergi tarifleri gibi her türlü alanda görüşler ele alınacak olup; 5 ana eksen etrafında (Ticaret, Yatırımlar, Hizmetler, Kurumsal Altyapı, Sosyal Yakınlaşma) fikirler geliştirilmeye çalışılacaktır.

Söz konusu toplantıya ilgili ülkeler ile yukarıda bahsi geçen 5 ana konu kapsamında bilgi ve tecrübeye sahip üyelerimizin katılımları beklenmektedir. Özel sektör, kamu kurum ve kuruluşları ile iş dünyası kuruluşlarının katılımlarıyla gerçekleştirilecek anılan toplantıya katılımlarınız hususunda DEİK’e (E-mail: americas@deik.org.tr) bilgi iletilmesi gerekmektedir.

Saygılarımla,


 


Program:
09:00 – 09:30: Mevcut Durum Analizi Sunumu
09:30 – 12:30: Potansiyel Gelişim Alanlarını Haritalandırmak
12:30 – 13:30: Öğle Yemeği
13:30 – 16:30: Alt-Grup Toplantıları