“BULGARİSTAN’DA TERMAL TURİZMİ VE İŞBİRLİĞİ- YATIRIM FIRSATLARI” TOPLANTISI, 30 NİSAN 2013, İSTANBUL

Sayın Üyemiz,

DEİK/Türk-Bulgar İş Konseyi, Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası ile Bulgaristan Balneoloji ve SPA Birliği işbirliğinde Bulgaristan’daki termal turizm sektöründe yatırım ve işbirliği imkanlarının değerlendirileceği “Bulgaristan’da Termal Turizmi ve İşbirliği- Yatırım Fırsatları” Toplantısı sektör temsilcilerinin geniş katılımıyla 30 Nisan 2013 tarihinde İstanbul TOBB Plaza’da düzenlenecektir.

Bulgaristan Yatırım Ajansı Başkanı Borislav Stefanov, Türk – Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Bayram, Bulgaristan Balneoloji ve SPA Turizmi Birliği Başkanı Stefan Sharlapov ve Uluslararası Emlakçılık Federasyonu (FİABCİ) Başkanı Antonia Wirth’in toplantıyı onurlandırmaları ve katılımcılara hitap etmeleri öngörülmektedir.

Avrupa Birliği pazarına erişim açısından en düşük maliyetleri sunan Bulgaristan, zengin ılıca ve kaplıcalarıyla balneoloji ve spa turizmi alanında yabancı yatırımcıların ve işletmecilerin ilgisini çekmektedir. İzlanda’dan sonra doğadaki mineral su kaynakları açısından ikinci sırada yer almakta olup uygun coğrafi ve iklim koşulları, düşük maliyetli tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri, yüksek nitelikli ve deneyimli sağlık personeline sahiptir.

Toplantının katılım formu ve taslak programı ekte bilgilerinize sunulmaktadır. Bulgaristan balneoloji ve SPA turizmi hakkında detaylı bilgi aşağıdaki bağlantılardan temin edilmektedir:

- https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/3545
- https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/3546

Anılan toplantıya katılımınızı diler, ekte yer alan katılım formunun doldurularak 25 Nisan 2013 tarihine kadar DEİK’e (Aycan Damalı, e-posta: adamali@deik.org.tr, tel: 0212 339 50 74) teyit verilmesini rica ederim.

Saygılarımla,