CEBIT BİLİŞİM EURASİA FUARI HIRVAT STANDI BASIN KONFERANSI DAVETİ

Sayın Üyemiz,

 

Hırvatistan Büyükelçiliği tarafından iletildiği üzere, 12 Eylül 2014 Cuma günü saat 11.00’de İstanbul’da gerçekleştirilecek olan CeBIT Bilişim Eurasia fuarındaki Hırvat Stant alanında (Salon 10, D-4) basın konferansı ve ardından Hırvat firmaların sunumlarını gerçekleştireceği belirtilmiştir. Konferansta Hırvat IT Sektörü ve bu sektörde yer alan firmalar tanıtılacaktır.

 

28 Hırvat IT firmasından oluşan grubun başta kamu sektörü olmak üzere, büyük firmaları hedefleyen mobil uygulamaları ve iş süreç yazılımlarını kapsayan, 70’in üzerindeki ürünü ile fuarda yer alacağı iletilmektedir. Söz konusu firmaların, e-Devlet, e-Sağlık, e-Öğrenim, Telekom sektöründe ve finansla ilgili çeşitli projeler üzerine Avrasya bölgesinde işbirliği sağlamak amacıyla ortak şirketler bulmak için Türkiye'ye geldikleri belirtilmektedir.Fuara katılım gösterecek Hırvat firmaların listesi ekte yer almaktadır.

 

Söz konusu etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen üyelerimiz CEA, Sektörel Dernekler Müdürü Jasminka Martinoviç (cep: +385 91 381 4673, e-mail: (jasminka.martinovic@hup.hr) veya Hırvat Ekonomi Odası, Bilişim Derneği Sekreteri Igor Şkevin (tel: +385 1 456 1576, cep: +385 98 47 71 71, e-mail: iskevin@hgk.hr) ile irtibata geçebilirler.

Ek: Hırvat IT Firma Listesi