ÇİN-GUANDONG EYALET KOMİTESİ DAİMİ KOMİSYON BAŞKAN YARDIMCISI XU SHAOHUA VE BERABERİNDEKİ HEYET İLE “KUŞAK YOL PROJESİ KAPSAMINDA ALTYAPI SEKTÖRÜNDE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI”, 11 EKİM 2019, İSTANBUL

DEİK/Türkiye-Çin İş Konseyi tarafından, 11 Ekim 2019 tarihinde 09.30-11.00 saatleri arasında DEİK/River Plaza İstanbul'da "Kuşak ve Yol Projesi kapsamında Altyapı Sektöründe Türkiye-Çin İşbirliği Toplantısı" düzenlenecektir. Anılan toplantıya Guandong Eyalet Komitesi temsilcilerinin yanısıra; Huawei, ZTE, Oppo, China Souther Airliner, UBTech firmalarının Türkiye'deki yöneticileri ve GD Elektrik Kurumu ve Guandong İnşaat ve Dekorasyon Dizayn Kurumu'ndan temsilcilerin katılacağı bildirilmiştir.

Guandong Eyaleti 2018 yılında 1.36 trilyon dolar GSYİH ile Çin'in en büyük ekonomisidir. Hong Kong ve Macao'ya komşu bir kıyı eyaleti olan Guandong; Çin'in altyapı malzemeleri, aydınlatma, seramik, mobilya ve ev aletleri sektörlerinde en büyük ihracatı yapan eyaletidir. Toplantı kapsamında; Türkiye ve Çin arasında altyapı sektöründe karşılıklı ve üçüncü ülkelerde gerçekleştirilebilecek iş birlikleri ve Türkiye'de yatırım yapmak isteyen Çinli firmalar için sağlanan hukuki hizmetlerin görüşülmesi hedeflenmektedir.

Türkiye ve Çin arasında iş birliği fırsatlarının görüşüleceği toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin, 9 Ekim 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar aşağıdaki bağlantı adresinde yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurmaları rica olunur.

Kayıt Formu: https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1043/13621

Not: Toplantı kapsamında Türkçe-Çince simultane tercüme hizmeti sağlanacaktır.