ÇİN HALK CUMHURİYERİ CHONGQİNG HEYETİ İLE TOPLANTI VE İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ, 29 OCAK 2013 İSTANBUL, DEİK

Sayın Üyemiz,

Çin Halk Cumhuriyeti Chongqing Eyaletinden gelecek olan üst düzey bürokrat heyeti ve bölgenin en önemli firmaları ile karşılıklı ticaret ve yatırım fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere 29 Ocak 2013 tarihinde, 10:00 – 12:30 saatleri arasında İstanbul TOBB  Plaza’da ekte yer alan heyet üyeleri ile bir toplantı ve ikili iş görüşmeleri düzenlenecektir.

Çin'in güneybatı bölgesinde yeralan eyalet düzeyinde bir şehirdir. Yakın tarihlere kadar Sichuan eyaletine bağlı eyalet altı şehir olan Chongqing, 14 Mart 1997 tarihinde eyalet düzeyinde belediye seviyesine yükseltilmiştir. Bu tarihten sonra çok büyük bir ekonomik başarıya imza atan Chongqing, ortalama %15 büyüme kaydetmiştir. Gayri safi yurtiçi hasılasındaki artış ise Çin’in genelinin iki katına ulaşmıştır. Çin’in en büyük üçüncü motorlu taşıtlar üreticisi olan eyalette, Changan Automotive Corp, Lifan Honda Ent., Ford Motor gibi dünyanın en büyük üreticilerinin tesisleri bulunmaktadır. Chongqing Demir Çelik ve Sout West Aluminium üretim tesisleri ise Asya’nın en büyükleri arasındadır.

Chongqing, ÇHC’nin direk kontrolünde olan dört yönetim merkezinden biridir. ( Pekin, Sanghai ve Tianjin) Merkezi Hükümet tarafından çok fazla destek ve teşvik almaktadır.

Söz konusu toplantı ve ikili iş görüşmelerine katılmak isteyen üyelerimizin en geç 28 Ocak 2013 tarihine kadar  DEİK’e  (Adem Kula, Tel : 0 212 339 50 83, Faks: 0 212 270 37 84, E-posta : akula@deik.org.tr ) katılım teyidi vermeleri rica olunur.

Saygılarımla,
                     
      
Ek – 1 Katılımcı Listesi
Ek – 2 Katılım Forumu ve Program