“ÇİN’İ ANLAMAK & ÇİN İLE İŞ YAPMAK” KONFERANSI II, 1 NİSAN 2014, SWİSS OTEL,

Sayın Üyemiz,

DEİK Türk Çin İş Konseyi ve TÜSİAD Küresel Ekonomik İlişkiler Komisyonu işbirliği ile 1 Nisan 2014 tarihinde 09.30-14.00 saatleri arasında İstanbul’da DEİK TOBB Plaza’da “Çin’i Anlamak & Çin ile İş Yapmak II” isimli bir konferans düzenlenecektir. Bu konferansa Türk ve Çin iş dünyasının önde gelen temsilcileri davet edilmiştir.

Açılış konuşmalarını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem YILMAZ, DEİK / Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Hüsnü ÖZYEĞİN ve Ç.H.C. Ankara Büyükelçisi Xiaosheng GONG’un yapması planlanan konferansın başlangıç kısmında TÜSİAD Pekin Temsilcisi Iraz TURHAN tarafından Çin’deki son ekonomik gelişmeler ve iş yapma ortamı ele alınacaktır.

İki oturumdan oluşacak olan bu konferansın ilk oturumunda, Türk ve yabancı yatırımcıların Çin’de iş yapma deneyimleri ele alınacaktır. İkinci oturumda ise Türkiye’de yatırım yapan Çinli yatırımcılar deneyimlerini ve bilgilerini paylaşacaklardır.

Ekte programı yer alan konferansın özellikle Türk iş dünyası ve karar alıcıları için ufuk açıcı bir zemin oluşturması hedeflenmektedir. Etkinliğin Çin’de iş yapmak konusunda mevcut koşulların değerlendirilmesi ve Çin’i daha iyi anlama konusunda önemli bir fırsat yaratacağı düşünülmektedir. Aynı zamanda Türkiye’de iş yapan Çinli firma temsilcilerini yakından tanımak ve ileride Çinli şirketler ile kurulabilecek olası ortaklıklar için önemli bir zemin oluşturması amaçlanmaktadır.

Bu çerçevede söz konusu programa katılmak isteyen üyelerimizin başvuru formunu doldurularak en geç 28 Mart 2014 Cuma günü saat 12:00’ye kadar DEİK’e ( Adem Kula 0212 270 37 84 no’lu faksa veya akula@deik.org.tr e-posta adresine iletilmesi hususunu bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,

Ek - 1 Katılım Formu
Ek - 2 Başvuru Formu