CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL VE BERABERİNDEKİ İŞADAMLARI HEYETİ’NİN DANİMARKA RESMİ ZİYARETİ, 17-19 MART 2014, KOPENHAG

Sayın Üyemiz,
 

T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün 17-19 Mart 2014 tarihlerinde Danimarka / Kopenhag’a gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında TOBB tarafından Türk işadamları heyet ziyareti ve Danimarka Sanayiciler Konfederasyonu (DI) işbirliğiyle “Türk-Danimarka Ticaret ve Yatırım Forumu” gerçekleştirilecektir. Yeşil Enerji Teknolojileri, Gıda & Tarım Teknolojileri ve Sağlık sektörü temalarında paralel toplantıların düzenleneceği Forumu, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül,  Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek ve TOBB-DEİK Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun onurlandırmaları öngörülmektedir.
 

Ziyaret programı ile ilgili detaylar bilahire tarafınıza iletilecek olup ziyaret başvuru formu ekte ve TOBB web sitesinde (http://www.tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=2172&lst=DuyurularListesi) bilgilerinize sunulmaktadır. Söz konusu ziyarette kontenjan kısıtlaması olup katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin ekli başvuru formunu eksiksiz doldurarak yüksek çözünürlüklü ve  “jpeg” formatında vesikalık bir fotoğraf ve avans bedelinin ödendiğini gösteren, katılımcının ismini ve Danimarka ziyareti ibaresinin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 3 Mart 2014, Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar TOBB’a (Seda Gedik, E-posta: danimarka@tobb.org.tr Faks: 0312 2182209) iletmeleri rica olunur.
 

Konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere TOBB-ING Bank, Çetin Emeç Şubesi (Şube Kodu: 278) TR850009900310435600200003 numaralı Avro hesabına 1500,- (BinBeşYüz) Avro avans bedeli ödenmesi gerekmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesini müteakip, bakiye tutar ziyaret öncesinde katılımcılardan tahsil edilecektir.
 

Başvuru formunda katılımcılar tarafından belirtilen e-mail adreslerine bilgilendirme yapılacağından, genel e-mail adres (info@..com,vb.) yerine sıkça kullanılan şahsi e-mail adreslerinin verilmesi katılımcıların yararına olacaktır. 
 

Katılım ücreti ve organizasyon hizmetleri, katılımcıların sayısına göre tespit edilmektedir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan katılımcıların ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, en geç 7 Mart 2014 Cuma günü mesai saatine kadar, Birliğimize yazılı olarak bildirilmesi kaydıyla, avans olarak yapılan ödeme iade edilebilecektir.
 

Danimarka Schengen vize bölgesi dahilindedir. Schengen vizesi olmayan katılımcıların http://www.denmarkvac-tr.com/contactus.html adresinde yer alan başvuru adımlarını izleyerek, aynı adresten ulaşılabilecek başvuru formunu doldurmaları ve Danimarka vize işlemlerinden sorumlu Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir ve Gaziantep Vize Merkezi’ne (VFS GLOBAL) iletmeleri gerekmektedir.
Daha önce Schengen vizesi almış olan kişilerin şahsen başvuru yapmasına gerek yoktur. İlk kez Schengen vizesi başvurusunda bulunacaklar için şahsen başvuru şartı aranmaktadır. Schengen vizesi eski pasaportunda bulunan başvuru sahiplerinin eski pasaportlarını ibraz etmeleri zorunludur. 
Vize için gereken belgeler:

• Vize Başvuru Formu ( başvuru sahibi tarafından İngilizce doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır)
• Arka fon beyaz, 2 adet renkli biometrik vesikalık resim (boyutları 3.5 cm x 4.5 cm)
• Son 10 yıl içinde alınmış geçerli bir pasaport, pasaportun A4 boyutunda işlem görmüş sayfalarının renkli fotokopisi, varsa eski pasaport ve renkli fotokopisi.
• En az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport ile başvurmak gereklidir.
• Seyahat tarihlerini kapsayan Seyahat Sağlık Sigortası (Seyahat Sağlık Sigortası Vize Başvuru Merkezlerinden de temin edilebilmektedir)
• Vize Başvuru Ücreti: 165 TL
• VFS Global Servis Ücreti: 63 TL
 

Ziyarete katılacak olan özel sektör heyetinin bilgileri Danimarka’nın Ankara Büyükelçiliği’ne ve İstanbul Başkonsolosluğu’na iletilecek olup, vize işlemleri ise katılımcılarının kendileri tarafından takip edilecektir.
 

Anılan ziyarete katılımınızı diler, saygılar sunarım.