EĞİTİM EKONOMİSİ İŞ KONSEYİ İLE CHİNA EUROPE INTERNATİONAL BUSİNESS SCHOOL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Sayın Üyemiz,

26 Haziran 2012 tarihinde DEİK/Türk-Çin İş Konseyi'nin desteği ile China Europe International Business (CEIBS) School Dekanı Dr. John A. Quelch’in Türkiye’yi ziyareti vesilesiyle EEİK ile CEIBS  arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır.

1.   İki kurum 3 yıl süreyle aşağıdaki konular üzerinde işbirliği yapacaklardır.

a.         CEIBS bursları için gelen başvurular EEİK çatısı altında bir havuzda toplanacaktır.

b.      Her yıl 1 (bir) öğrencinin Türkiye - Çin MBA Dostluk Bursu alacağı işbirliğinde, gelen başvurular CEIBS tarafından değerlendirilecektir.

§           Türkiye Çin MBA Dostluk Bursu: 1 (bir) Türk öğrenci, ilk yıl, CEIBS'de tam zamanlı MBA programı için 50.000 RMB (8.000 USD) karşılığı burs alacaktır.

c.          Türkiye - Çin MBA Değişim Programı Bursu her yıl 1 (bir) öğrenciye verilecektir.

§           Türkiye - Çin MBA Değişim Programı Bursu: Konaklama ve yemek masrafları karşılanacaktır. İkinci yıl CEIBS standartlarına uyan 1 (bir) MBA öğrencisi Türkiye'deki İşletme Fakültelerinden birine kayıt olacaktır. Ek olarak 5.000 RMB (800 USD) uçuş masrafları için ödenecektir.

d.         CEIBS, programa dahil olmak isteyen olası öğrencileri destekleyip EEİK hakkında bilgilendirecektir.

e.         DEİK, CEIBS tarafından sunulan bursların medya lansmanı yoluyla tüm üye üniversitelere ve onların yüksek kalitedeki işletme okullarına bilgilendirmesini yapacaktır.

f.          İki kurum halka ve akademik kurumlarla bilgi paylaşımında koordinasyon sağlayacaklardır.

g.         İki kurum uluslararası öğrenci hareketliliği projelerine katılımda işbirliği yapacaklardır.

3.   İşbirliği anlaşmasını imzalayan iki kurum arasında her spesifik aktivitenin sürdürülmesi için karşılıklı görüş alışverişi ortamı sağlanıp imzalanan işbu protokole eklenecektir.

 4.   Finansal ve/veya fonlarla ilgili düzenlemeler spesifik fikir alışverişi ve değerlendirmelere konu edilecektir. Bunun yanında ayrı bir görüşülen konu için ayrı bir protokol düzenlenecektir.

 5.   Bu belgede çerçevesi çizilen protokol kurumların işbirliği niyetlerini ve ve bu işbirliğinin uygulanışı tanımlanmaktadır.Hiçbir şey iki kurum için de diğerinin otonomisini kısıtlayıcı veya azaltıcı sonuç doğurmayacaktır.

Bu iki saygın ve prestijli kurum arasındaki işbirliği konusundaki gelişmeler, başvuruların detayları ve tarihleri EEİK Koordinatörlüğü tarafından en kısa zamanda sizlerle paylaşılacaktır.

 

Saygılarımla,