EKO ATLANTİC PROJESİ TANITIM TOPLANTISI, 15 EKİM 2015, İSTANBUL

DEİK/Türkiye-Nijerya İş Konseyi tarafından, Nijerya'nın en prestijli İnşaat ve Gayrimenkul Grubu olan ‘Chagoury Group’un “Eko Atlantic” projesini tanıtmak üzere, grup iştiraki olan South Energyx firması yetkililerin katılımlarıyla, 15 Ekim 2015 Perşembe günü 10:00-12:00 saatleri arasında, DEİK River Plaza’da bir tanıtım toplantısı düzenlenecektir. 

Afrika’nın en büyük petrol üreticisi Nijerya, 183 milyon nüfüsu ve 594 milyar dolarlık GSMH’si ile kıtanın en büyük ekonomisi durumundadır. Nijerya’nın 2020 yılı itibarıyla 210 milyonluk bir  nüfusa erişmesi  hesaplanmaktadır. 280 milyar dolarlık konut finansman talebine ve 16 milyon konut ihtiyacına sahip olan Nijerya, gayrimenkul sektöründe bölgedeki yatırım yapılabilir ülkeler arasında başı çekmektedir.  

Eko Atlantic projesi Chagoury Group tarafından geliştirilen özel bir projedir. Toplam 10 milyon metrekare alana sahip olacak olan “Eko Atlantic” projesinin 5 milyon metrekarelik kısmı altyapısı ile birlikte tamamlanmış ve ilk gökdelenlerin kaba inşaatları bitme safhasına gelmiştir. Projede hem yerel hem de BNP Paribas, First Bank, FCMB, Access Bank ve Fortis Bankası gibi uluslararası bankalar meyanında  özel yatırımcıların da katılımı vardır. Ayrıca “Eko Atlantic” projesinin en büyük artılarından birisi tüm bölgenin “Free Zone” olarak tescil edilmiş olmasıdır. Bu sayede yatırım maliyetlerinde %30 ila %50 civarında kazanç oluşmaktadır.   

DEİK Türkiye-Nijerya İş Konseyinin yoğun girişim ve gayretlerinin sonucu olarak, South Energyx firması İş Geliştirme Direktörü Pierre Edde ve Başkan Yardımcısı Ronald Chagoury Junior’un,  projeye ilişkin sunum yapacakları toplantıda, başta üst düzey inşaat ve taahhüt firmalarımız olmak üzere, Türk özel sektörümüzün seçkin üyelerinin temsil edilmeleri,  büyük fırsatlar vaadeden bu projeden en etkin şekilde pay alınmasına büyük bir vesile oluşturacaktır. Şirketlerimiz ayrıca, ilk elden somut işbirliği imkânlarını da değerlendirmiş olacaklardır.   

Anılan projeye ilişkin sunuma https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/6349 bağlantısından erişilmekte olup; detaylı bilgiye http://www.ekoatlantic.com adresinden ulaşılabilir. Ayrıca iletişim bilgileri aşağıda paylaşılan DEİK/Türkiye-Nijerya İş Konseyi Başkanımız Sayın Hakan Özel ile irtibat kurulabilir.

Bu son derece önemli toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin http://kayit.deik.org.tr/KatilimFormu/103/5457 bağlantısında yer alan katılım formunu 13 Ekim 2015 Salı gününe kadar doldurmaları rica olunur.