ENERGA 2013, ULUSLARARASI ENERJİ FUARI , 4-7 HAZİRAN, BOSNA HERSEK

Sayın Üyemiz,

Saraybosna Ticaret Müşavirliği tarafından, 4-7 Haziran 2013 tarihlerinde Bosna Hersek’in Tuzla şehrinde enerji, endüstri ve madencilik sektörlerine yönelik ENERGA 2013 Uluslararası Enerji Fuarı düzenleneceği iletilmiştir.

Kömür madenlerin modernizasyonu, yeni termik santrallerinin inşası ve yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş ve rüzgar enerjisinin sunduğu avantajlardan faydalanmak isteyen Bosna Hersek’in , enerji sektöründe uluslararası işbirliklerinin oluşturulması doğrultusunda önemli bir potansiyel barındırmaktadır. Program içeriği ve çeşitliliği bakımından Güneydoğu Avrupa’nın tek enerji fuarı olduğu vurgulanan ENERGA 2013 Uluslararası Enerji Fuarı’nın enerji sektöründe önde gelen yerli ve yabancı firmaları bir araya getirmesi planlandığı ve anılan fuarın devamında yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji verimliliği konularının işleneceği bir panelin de düzenleneceği ifade edilmiştir.

Bu bağlamda, fuarda, başta elektrik enerjisi üretim donanımları, trafo, kablo, yüksek gerilim hattı ekipmanları, elektrik tesisatı malzemeleri, yerüstü ve yer altı işletme ekipmanları, yenilenebilir enerji kaynakları, su ısıtma teknolojileri, biomass ve katı atıklar ve enerji verimliliği olmak üzere enerji ile ilgili birçok konu ve ürüne yer verilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu fuarla ilgilenen üyelerimiz, fuara ilişkin ayrıntılı bilgiye www.tuzlanskisajam.ba/eng adresinden ulaşılabilmektedirler.

Bilgilerinize sunarım.

 

Saygılarımla,