EURIE AVRASYA YÜKSEKÖĞRETİM ZİRVESİ, 17-19 ŞUBAT 2016

17-19 Şubat 2016tarihlerinde, Haliç Kongre Merkezinde, Dünya’nın en seçkin üniversitelerini, akademisyenlerini, yükseköğretim sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirecek ‘EURIE Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’ gerçekleştirilecektir.

Avrasya Üniversiteler Birliği-EURAS- ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu-DEİK-koordinesinde çalışmaları yürütülen Fuar ve eşzamanlı panel, seminer, yuvarlak masa toplantıları ile düzenlenecek olan EURIE Uluslararası Avrasya Yükseköğretim Zirvesi ile amacımız, Ülkemiz yükseköğretim sektörünü dünyaya tanıtmak, Türkiye’yi bu sektörde bir ‘cazibe merkezi’ haline getirerek gerek akademik işbirliklerini gerekse uluslararası öğrenci sayılarını artırmaktır. Yükseköğretim camiamızı global platformlarda en üst seviyelere taşımak için planlanan bu önemli Zirve Dünya yükseköğretim sektörünü İstanbul’a taşıyarak ülkemize ve üniversitelerimize benzersiz bir fırsat sunacaktır.

Sayın Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcıve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın açılışına katılacağı zirvede Filipinler Yükseköğretim Bakanı Dr. Patricia B. Licuanan ana konuşmacı olarak yer alacaktır. Zirvede EUA (Avrupa Üniversiteler Birliği) Başkanı, UNIMED (Akdeniz Üniversiteler Birliği) Başkanı, NAFSA (Kuzey Amerika Yükseköğretim Derneği) ve EAIE (Avrupa Uluslararası Eğitimciler Derneği)Yönetim Kurulu Üyeleri, Avrupa Komisyonu yetkilileri, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı ve daha birçok seçkin kurum ve kuruluşun üst düzey temsilcilerinin konuşmacı olarak katılacağı 20’nin üzerinde seminer ve paneller yer alacaktır.

Zirve kapsamındaki fuarda, aralarında İtalya, Filipinler, Ürdün, Lübnan, Avustralya, İspanya, İngiltere, Almanya ve Hollanda’dan Üniversiteler, Iran, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan’ın lider eğitim kurumlarının bulunduğu ABD, Avrupa ve Uzakdoğu’nun en seçkin 200 Üniversitesi konferanslarla birlikte stantları ve ziyaretçi olarak katılım sağlayacaklardır. 50’nin üzerinde devlet ve vakıf üniversitemiz de‘Study in Turkey’ çatısı altında ve ziyaretçi olarak fuara katılmaktadır.

Ülkemizin ve bölgemizin gelişiminde en önemli etken olan eğitimin daha üst seviyelere taşınması için vereceğiniz destek ve açılışımıza teşrifleriniz sadece Üniversitelerimize değil gelecek nesillere de bir armağan olacaktır.   

Açılış: 09:30
Yer: Haliç Kongre Merkezi Sadabad Salonu
LCV: 0212 599 1784