HAFİF SANAYİ ALANINDA TÜRK VE TACİK ŞİRKETLERİ ARASINDA ORTAKLIK TOPLANTISI, 17 MART 2022, ÇEVRİM İÇİ

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından Kurulumuza iletilen bir yazıda, Tacikistan Büyükelçiliği ev sahipliğinde ‘‘Hafif Sanayi Alanında Türk ve Tacik Şirketleri Arasında Ortaklık Toplantısı''nın 17 Mart 2022 Perşembe günü, 14:00-16:00 saatleri arasında webinar düzeninde gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.

İki ülke arasında tekstil ve ilaç sektörü alanlarındaki iş birliğinin genişletilmesi amaçlanarak düzenlenecek söz konusu toplantıya, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın  Dr. Çetin Ali Dönmez, Tacikistan Sanayi ve Yeni Teknolojiler Bakan Yardımcısı Sayın Farhod Bilolzoda, Türkiye Cumhuriyeti Duşanbe Büyükelçisi Sayın Emre Zeki Karagöl ve Tacikistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Aşrafjon Gulov ve anılan sektörlerde faaliyet gösteren Tacik firmaların katılımları beklenmektedir.

Bahse konu etkinliğe katılmayı arzu eden üyelerimiz tarafından, 16 Mart 2022, Çarşamba günü saat 11:00'e kadar T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (Mustafa Demir, Sanayi ve Teknoloji Uzman Yard., e-mail:  mustafa.demir@sanayi.gov.tr)ile irtibata geçerek katılım teyidi verilmesi ve ekli belgede yer alan soruların cevaplarını Tacikistan Ankara Büyükelçiliği (Hakim İsmoilzod, e:mail: h.ismoilzod@gmail.com) adresine iletilmesi önemle rica olunur.