HIRVATİSTAN TURİZM PROJESİ DUYURUSU

Sayın Üyemiz,

T.C. Zagreb Ticaret Müşavirliği tarafından iletildiği üzere, Terra Istriana adıyla  Tvornica Cementa Umag şirketi tarafından inşa edilen, konaklama ve turizm merkezi projesinin potansiyel yatırımcılara sunulduğu belirtilmiştir.

Şirketin uhdesinde bulunan Umag şehir merkezine 3 km.'lik bir mesafede bulunan çimento fabrikası yıkılmış olup, yerine konmak üzere şirket tarafından tasarlanan "Tourist Resort Terra Istriana Umag" isimli bir turizm projesi (2.270 yatak kapasitesi ile % 30'u otel ve % 70'i apartman ve villalardan oluşmak üzere) hazırlanmıştır.

Bu projenin yatırım maliyetinin toplamı yaklaşık 200 milyon €'ya ulaşabileceği, 15 dönüme yakın arazi ve hisselerin %75'inin devrine (% 51'lik yönetim hakkına sahip olunacak asgari orandır) imkan sağlanacağı ve projenin bünyesinde otel ve konut ile yat-mega yat limanı ile eğlence merkezlerinin yer alacağı anlaşımaktadır. Bölgenin çevresinde tabi bir göl (tuzlu) ile Istra zeytinlikleri (6.000 ağaçlık) yer almaktadır. Marina ve diğer inşaat işleri için projenin yer aldığı araziden çıkarılacak klinkerli taşların 1.200.000 tonluk kullanım/imtiyaz hakkı ve altyapı için (elektrik, doğalgaz, su vb.) gerekli izinleri alınmış bulunmaktadır.

Projeye ilişkin detaylı bilgi ekte yer almaktadır. Daha detaylı bilgi için adıgeçen şirketin yetkilisi Sayın Vilim DRASCIC, E-mail: vilim@imi-tcu.com, Tel: +385 52 741 317ü Fax: +385 52 741 621, GSM : +385 98 224 554 ile irtibat kurulması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,

Ek: Tvornica Cementa Umag Firması Bilgi Notu