HONG KONG: “ÇİN VE ASYA PAZARLARINA GİRİŞ NOKTASI” SEMİNERİ

Hong Kong Hükümeti Ekonomi ve Ticari İşlerden Sorumlu Ofisi (Hong Kong Economic and Trade Office) DEİK / Türkiye – Hong Kong İş Konseyi, Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi (HKTDC) ve Hong Kong Yatırım Destek Kurumu (InvestHK) işbirliğinde "Hong Kong: Çin ve Asya Pazarlarına Giriş Noktası” adlı seminer 10 Mayıs 2012 tarihinde the Marmara Taksim Otelinde 16:00 – 19:00 saatleri arasında düzenlenecektir.

Söz konusu seminerin amacı Çin ve Asya pazarlarına bir giriş kapısı niteliğinde olan Hong Kong'daki ticaret ve yatırım fırsatları hakkında Türk şirketlerini bilgilendirmektir. Bilindiği üzere, Hong Kong en çok doğrudan yabancı yatırım çeken yerler arasında üçüncü sırada yer almaktadır.

Dörtbine yakın uluslararası şirket Asya Pasifik bölgesindeki faaliyetlerini Hong Kong'daki merkezlerinden koordine etmektedir. Dünya Bankası’nın 183 ülkeyi iş yapma kolaylığı açısından karşılaştırdığı “İş Yapma Kolaylığı 2012” raporuna göre Hong Kong  ikinci sırada yer almaktadır.

10 Mayıs 2012 tarihinde The Marmara Taksim Oteli'nde gerçekleşecek iş semineri sonrasında 18:00 -19:00 saatleri arasında bir resepsiyon gerçekleşecektir.
 

Ekte programı yer alan söz konusu seminere katılım ücretsiz olup, seminer sırasında Türkçe-İngilizce simultane tercüme yapılacaktır. Seminere katılmak isteyen üyelerimizin ekteki başvuru formunu doldurarak en geç 4 Mayıs Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru formlarını elif.issevenler@renova.com.tr  adresine iletmeleri gerekmektedir.

Ek – 1 Program

Ek – 2 Başvuru Formu

LCV

Sn. Elif İşsevenler / Tel:  0212 2719000, Faks: 2719001, E-posta: elif.issevenler@renova.com.tr