“II. ULUSLARARASI YATIRIM KURULUŞLARI FORUMU: RUSYA, BDT, ORTA VE DOĞU AVRUPA ÜLKELERİ KURUMSAL YATIRIMCILAR KONFERANSI”, 8 -9 KASIM 2013, İSTANBUL

Sayın Üyemiz,
 
2001 yılında Rusya Federasyonu’nda kurulmuş olan Cbonds Grubu, kısa zamanda Rusya Federasyonu’nda en büyük finans haberleri ve bilgi sağlayıcısı durumuna ulaşmıştır. Söz konusu grup, http://ru.cbonds.info/, http://loans.cbonds.info/, http://www.preqveca.ru/en/, http://www.investfunds.ru/ adresli web portalları aracılığıyla tüm dünyadaki milyonlarca kullanıcıya ulaşarak Rusya, BDT ve Doğu Avrupa ülkelerinin sermaye piyasalarındaki gelişmelerinin takibini sağlamanın yanı sıra, bu piyasalarda günlük gelişmeleri, yeni çıkan finansal ürünleri de veri tabanına kaydederek takibe almaktadır. İçeriğinde  bono ve tahvillerin teknik analizleri, duyuruları, yatırım fonu performansları vb. bulunan bu veri tabanı finans sektörü ile ilgili olan firma ve kuruluşlar için bir çok teknik özellik taşımaktadır.

Cbonds, bahsi geçen hizmetlerinin yanı sıra son yıllarda konferanslar organize ederek sektör oyuncularını bir ayaya getirmektedir. Bu bağlamda, 2003 yılından bu yana Cbonds tarafından düzenlenen etkinlikler arasında öne çıkanlar aşağıdaki gibidir:

- Rus Bono Kongresi, 2003’ ten itibaren her yıl, en az 700 katılımcı
- Ukrayna Bono Kongresi, 2005’ten itibaren her yıl, en az 100 katılımcı
- BDT ve Baltık Ülkeler Bono Kongresi, 2004’ten itibaren her yıl, en az 250 katılımcı
- Investfunds Forum / Kurumsal Yatırımcılar Konferansı, 2010’dan itibaren her yıl, en az 250 katılımcı
- Kazakistan Finansal Forum, 2006’dan itibaren her yıl, en az 100 katılımcı
- Sermaye Piyasaları Konferansı / Belarus, 2013 ilk defa yapılacak, en az 200 katılımcı
- Cbonds Rusya ve BDT SGMK Konferansı / Londra, 2010’dan itibaren her yıl, en az 200 katılımcı.
İlgili ülkelerden yatırımcıları Türkiye’deki gelişmelerden haberdar etmek, ülkemizdeki yatırım olanaklarını tanıtmak amacıyla Cbonds tarafından 8-9 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Point Hotel Taksim’de II. Uluslararası Yatırım Kuruluşları Forumu düzenlenecektir. Türkiye’den her firma için bir kişilik ücretsiz katılım hakkı sunulacak bu etkinliğe katılmak için http://www.cbonds-congress.com/events/167/?l=2 adresli internet bağlantısından kayıt  yapılması gerekmektedir.

Grubun tanıtım sunumuna https://www.deik.org.tr/Contents/FileAction/4053 adresli internet bağlantısından ulaşılabilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için:
Alevtina Deniz
Tel. +90 212 370 68 04
alevtina.deniz@ekspresinvest.com


Bilgilerinize saygılarımla sunarım.


Ek:
- Konferans Tanıtım Broşürü (1 sayfa)