‘IRAK’TAKİ PETROL&GAZ PROJELERİ VE İHALELERİ’ KONULU KONFERANS

Middle East Economic Digest (MEED) tarafından DEİK/Türk-Irak İş Konseyi işbirliğiyle Irak’taki petrol ve gaz sektörlerindeki yatırım fırsatları ve açılacak ihalelerle ilgili 16-18 Nisan 2012 tarihlerinde, Ritz-Carlton, Süzer Plaza İstanbul’da bir konferans düzenlenecektir.

Irak’ta 2012 yılı içerisinde  7 adet ve toplamda 6 milyar dolarlık petrol ve gaz projesi ihalesinin açılacağı, bu rakamın 2012-2016 yılları arasında 149.5 milyar dolara ulaşacağı bilinmektedir.

Söz konusu konferansta;  Irak’taki Petrol Bakanlığı ve Parlomento’daki Petrol&Enerji Komitesi ve Finans Komitesi gibi kurumlardan gelişmeleri ve süreçleri ilk ağızdan dinleyebilmek ve Irak’ta etkin ve karlı şekilde iş yapabilmek için stratejileri öğrenebilmek gibi imkanlar sunulacaktır.

Bu çerçevede, söz konusu konferansa kayıt yaptırmak ve daha ayrıntılı bilgi edinmek isteyen üyelerimizin www.iraqenergy2012.com sitesini ziyaret etmeleri, ayrıca sponsor olmak isteyen üyelerimizin Nish Liyanage (+971 (0) 4 390 0045- nish.liyanage@meed-dubai.com ) ile irtibata geçmeleri ve DEİK’ten Neslihan Kilit’e ( nkilit@deik.org.tr ) katılımları konusunda bilgi vermeleri rica olunur.