IRAK TİCARET BAKANLIĞI İLE İŞBİRLİĞİ

Irak Ticaret Bakan Yardımcısı ile geçtiğimiz ay DEİK’te Türk-Irak İş Konseyi Yürütme Kurulu olarak yaptığımız görüşmede, Bakanlığın bünyesinde yer alan Alışveriş Merkezleri Şirketi, Otomotiv Yan Sanayi Şirketi ve İnşaat Malzemeleri Şirketi ile işbirliği yapılması konusunda görüş birliğine varılmıştır.

Bu çerçevede, Bakanlık konsinye sistemi işe çalışabilecek firmalar ile işbirliği yapmayı arzulamaktadır. Öncelikli olarak; otomotiv ve otomotiv yan sanayi, iş makineleri, demir çelik ( yassı ve uzun mamuller), seramik, vitrifiye, banyo-mutfak armatürleri, kereste, alçı, sandviç panel vb. inşaat malzemeleri ve diğerleri, her türlü tüketim mamulleri, beyaz/kahverengi eşya, tekstil ürünleri ( hazır giyim, perde, döşemelik ), mobilya grupları, halı, gıda, ev aletleri, her türlü hırdavat yer almaktadır.

Konu ile ilgilenecek firmalar ile Bağdat’a bir ziyaret düzenlenmesi öngörülmektedir. Gelen başvurular DEİK konsey bünyesinde değerlendirilecek ve firmalar ile birebir görüşmeler yapılarak uygunlukları tespit edilecektir. Bu kapsamda ilgilenen firmalarımızın DEİK ile (Neslihan Kilit, e-posta: nkilit@deik.org.tr, tel: 0212 339 50 27) iletişime geçmeleri rica olunur.