İSLAM KALKINMA BANKASI'NIN 39. YILLIK TOPLANTISI VE İSLAM KALKINMA BANKASI’NIN KURULUŞUNUN 40. YILI KUTLAMA ETKİNLİKLERİ

Sayın Üyemiz,

İslam Kalkınma Bankası'nın 39. Yıllık Toplantısı ve İslam Kalkınma Bankası’nın kuruluşunun 40. Yılı Kutlama Etkinlikleri 22-26 Haziran 2014 tarihinde Cidde'de yapılacaktır. İslam Kalkınma Bankası’nın büyük ortakları arasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin bu toplantıya etkin bir şekilde katılımı büyük önem taşımaktadır. FCIC (Federation of Consultants from Islamic Countries- İslam Ülkeleri Müşavirler Federasyonu) üyeleri bu toplantıya ve diğer yan etkinliklere (konferans-seminer-forum) davetli olup online kayıt yapabilmektedirler. FCIC tarafından düzenlenecek seminerde müşavir mühendislik firmaları ve yapımcı firmalar tarafından gerçekleştirilen bazı yenilikçi projeleri tanıtan sunumlar da yer almaktadır. DEİK / Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi tarafından 24 Haziran 2014 Salı günü FCIC Semineri kapsamında bir sunum gerçekleştirilecektir.

Kayıt ve bilgi için IDB Websitesinin (www.isdb.org) ziyaret edilmesi gerekmektedir. İslam Kalkınma Bankasının bu toplantısına FCIC üyesi olmayan firmalar kendi olanakları ile de katılabilirken, kayıtlar için son tarih 29 Mayıs 2014 Perşembe günü olarak belirtilmektedir.

Ekonomi Bakanlığı tarafından 2012/3 sayılı Tebliğ kapsamında, bu konferansa katılım için teşvikten faydalanılabilir. Her firmadan 2 kişinin ulaşım, kayıt ve konaklama masraflarının yarısının karşılandığı destek programı için firmalar bireysel başvuruda bulunabilirler.

Söz konusu toplantıya katılım hususunda gerekli koordinasyonun sağlanması için başvurularını tamamlayan üyelerimizin DEİK’e (Nil Osmanoğlu, E-posta: nosmanoglu@deik.org.tr, Tel: 0212 339 50 20, Fax: 0212 339 50 65) bilgi vermeleri gerekmektedir.

Saygılarımla,

Ek: Taslak Program