#İSTANBULBENİM KAMPANYASI

İstanbul Kalkınma Ajanjı tarafından iletilen yazıda, 2014-2023 dönemini kapsayacak,  İstanbul’un sosyal ekonomik kalkınması için herkes tarafından benimsenen ortak vizyon, stratejiler ve hedefler ortaya koyacağı bir “İstanbul Bölge Planı” hazırlık çalışmalarının yürütüldüğü bildirilmiştir.  

Planın hem hazırlığı hem de uygulamasında hayata geçirilecek yaygın katılımcı süreç, bir sosyal medya kampanyası ile başlatılmıştır. İstanbul için ortaya konacak 2013 vizyonu için katılım sağlayacak herkesin öneri ve katkılarını sosyal medya ve internet üzerinden toplanması hedeflenmektedir.

 “İstanbul Benim”sloganıyla başlatılan ve 2013 yılı Nisan ayı sonuna kadar devam edecek bu kampanya süresince, kampanya için oluşturulan internet sitesini www.istanbulbenim.orgziyaret edenler sitede yer alan kısa anketi doldurarak 2013 yılında nasıl bir İstanbul hayal ettiklerini paylaşabilirler. Kampanya ayrıca https://twitter.com/istkaorg.trile twitter üzerinden  #istanbulbenim hashtagi ile takip edilebilir.

Kampanyaya katılım sağlayarak İstanbul için 2023 hayallerini paylaşanlar arasında 20 kişi Ajansın bu konuda düzenleyeceği toplantılara davet edilecek, 3 kişi ise İstanbul’u helikopter ile gezme şansı yakalayacaktır.